Rozmarinas padeda mokytis ir dirbti
Rozmarino kvapas rytą gali padėti prieš patį atsakingiausią įvykį – egzaminą, projekto pristatymą, darbo pokalbį. Jis ne tik tonizuoja ir „įjungia“ smegenis, bet tuo pačiu ir ramina nervus, suteikia stabilumo.
Žinoma, pirmąsyk vertėtų „parepetuoti” – pamėginti įkvėpti rozmarinų natūralaus eterinio aliejaus kvapo prieš ne tokį svarbų įvykį, tuomet sužinosite kaip jis veikia būtent jus.
Beje, jei turite rozmariną namie, vazone, galite kasdien suvalgyti po žalią jo lapelį, teigiama, kad tai puiki gerklės uždegimo profilaktika.
Augalas
Rozmarino krūmelį tikrai esate matę, jei kada atostogavote Viduržemio jūras regione. Jis ten auga natūraliai, o pas mus galima įsigyti kaip vazoninį prieskoninį augalą, kurį, beje, gan sunku išlaikyti kambario sąlygomis.
Viena vertus, jam netinka drėgmės perteklius, o kita vertus, jis ima ir nudžiūva dėl pernelyg sauso oro.
Vos pamačius, kad toks procesas vyksta, geriau iškart nukirpti šakeles ir susidžiovinti kambario temperatūroje, tiks prieskoniams ir arbatai bei voniai aromatizuoti.
Vonioms, kaip ir masažams, patalpų orui aromatizuoti ir vartoti vietoje energetinių gėrimų kur kas patogesnis rozmarinų eterinis aliejus.
Poveikis
Rozmarinas dėl jame esančio eterinio aliejaus yra beveik nepamainomas kai reikia atsistatyti po ligos, operacijos, pervargimo ir dažnų stresų. Vos keli lašeliai rozmarinų eterinio aliejaus į vonią padeda sukaupti dėmesį, tokia procedūra tinka ir sunkiai susikaupiantiems vaikams. Tokią procedūrą reikėtų atlikti ne vakare, nes gali būti sunku užmigti.
Rozmarinas gerina ir atmintį, ypač tinka studentams ir moksleiviams, patiriantiems didelį stresą. Kaip ir bet kuris augalas, rozmarinas turi tam tikras kontraindikacijas. Netinka kai sergate epilepsija ar padidėjęs odos jautrumas odai, vaikams iki 3 metų, nėštumo laikotarpiu ir kai padidėjęs kraujospūdis.
Rozmarinų eterinis aliejus per savo kvapą, kuris labai greitai pasiekia smegenų centrus, skatina žmogų pažvelgti į bet kokią informaciją ar situaciją giliau. Šis kvapas skatina sau užduoti klausimus, kurie padeda susivokti gyvenimiškoje situacijoje.
Rozmarinas taip pat padeda tiems, kuriems sunku mokytis. Jis padeda praplėsti proto galimybes, sustiprina gebėjimą įgyti naujos informacijos ir patirties, geriau įsiminti.
Padeda prisitaikyti prie permainų
Rozmarino eterinis aliejus padeda tokiais gyvenimo laikotarpiais, kai žmogui reikia pereiti į naują etapą, išgyventi transformaciją, prisitaikyti prie naujų sąlygų. Tinka, kai žmogui reikia prisitaikyti prie naujo būsto, naujos mokyklos ar naujų santykių ir jam nėra lengva tai padaryti.
Rozmarinas skatina mąstyti plačiau ir pasikliauti vykstančiais procesais. Jis suteikia galimybę pasijusti stabiliau, kai to stabilumo permainų laikotarpiu labai trūksta ir ramiau žvelgti į ateities permainas, nesibaiminti iš anksto.
Emocijos ir sąlygos, kuriomis rozmarinų eterinis aliejus gerai veikia:
Sumišimas, netikrumas, prisitaikymo ir perėjimo sunkumai, nežinojimas, mokymosi sunkumai.
Rozmarinas puikiai dera su citrina.
Kaip naudotis:
- Kvapas: įkvėpkite tiesiai iš buteliuko kelis kartus per dieną arba galite naudoti aromatinėje lempoje tame kambaryje, kur mokotės ar dirbate. Gerai tinka ir rytą, kai reikia „įjungti“ smegenis ir tonizuoti kūną.
Šis kvapas suteikia ir daug energijos, todėl reikėtų atsargiai naudoti vakare, nes gali sutrikdyti miegą. Kitas dalykas, jei ketinate mokytis per naktį ar nėra kada miegoti, nes reikia užbaigti svarbų projektą. Labai svarbu: tokia beveik nemiegota naktis gali būti viena, po to gerai išsimiegoti būtina.
- Išoriškai: 1 lašu rozmarino eterinio aliejaus, užlašintu ant piršto, patrinkite odą ties širdimi ar smilkiniais. Kad būtų patogiau, galima iš anksto pasidaryti mišinį su augaliniu aliejumi – į arbatinį jo šaukštelį įpilti 3 lašus eterinio rozmarino aliejaus. Jei šį mišinį laikysite neuždarytame indelyje, nuolat jausite kvapą ir tai padės ištverti bemiegę naktį, tik kartkartėmis tuo mišiniu ir pamasažuojant.
- Į vidų: Vartoti eterinius aliejus į vidų paprastai nepatariama, nes kai kurie gali būti nuodingi. Dėl didelės koncentracijos gali būti pavojingi ir prieskoninių augalų eteriniai aliejai. Tik įsivaizduokit, kad lašelis eterinio aliejaus gaunamas mažų mažiausiai iš vieno vazone augančio rozmarino krūmelio – ar ryžtumėtės jį suvalgyti? Tačiau ekstra atvejais, vietoje energetinio gėrimo ir turint labai geros, vadinamosios medicininės kokybės eterinio aliejaus, galima jo 1 lašą per parą, išmaišytą emulsiklyje (cukruje, meduje, piene) įpilti į vandenį, arbatą, kavą.
Kokybiškų natūralių eterinių aliejų galite įsigyti www.feminabona24.com