Vasarą galite surengti tikrą puotą plaukams – išsivirti augalų nuoviro jų perskalavimui. Prieš eidamos maudytis, susipilsite jį į gražų stiklo ąsotį. Kai plaukus jau gerai išskalausite vandeniu, teliks maža srovele juos „palaistyti“ ir iš ąsočio. Tegu kupinas gamtos jėgos žolelių nuoviras teka per visą kūną – pasijusite tikra nimfa Žolelių nuoviras gaminamas labai paprastai. Nereikia griežtai laikytis proporcijų, geriau virti labiau koncentruotą, nes paskui lengva praskiesti, o puodo reikės mažesnio. Galima sudėti žoleles-lapelius į šaltą vandenį, o užvirus ant lėtos ugnies, pavirinti dar 10 minučių. Čia tuomet, kai žolelės yra džiovintos – pačių arba įsigytos vaistinėje. Tuo atveju, jei žolelės ar lapai ką tik nuskinti, geriausiai juos pamerkti į šiek tiek pravėsintą užvirintą vandenį ir uždengus palikti maždaug valandai, nors galima ir ilgiau.
Grožio procedūrą plaukams galima puikiausiai pasidaryti ir ilsintis prie ežero – tereikės prisiskinti ir užpilti karštu vandeniu termose, o po valandos jau galėsite naudotis. Jei nerandate aprašytų vaistažolių, galite išmėginti žoleles, kurios atrodo gražios ar patraukia dėmesį – jėgos yra visuose augaluose, tad kokios nors naudos plaukams bus, o grožio ritualo malonumą patirsite.
Nuovirą plaukų skalavimui galima pasigaminti ne tik iš žolelių, bet ir iš ąžuolo ar beržo lapų. Jis suteiks plaukams blizgesio, medžio kvapo ir palengvins plaukų šukavimą. Beržo lapelių nuoviras saugo nuo plaukų slinkimo, todėl tinka ir plikimo profilaktikai. Tuo galima džiuginti savo vyrus, juolab, kad tuo pačiu padeda ir nuo pleiskanų. Beržo lapeliai puikiai dera su visomis vaistažolėmis, todėl jų nuovirą galima praturtinti ir kitomis žolelėmis, orientuojantis pagal savo plaukų poreikius.
• Dilgėlės nuoviras skatina plaukų augimą, galvos odos kraujotaką, saugo nuo plaukų slinkimo bei padeda atsikratyti pleiskanų.
• Varnalėša stiprina plaukus, skatina jų augimą, tinka esant riebiai galvos odai.
• Medetka minkština plaukus, maitina odą ir saugo ją nuo uždegimų bei suerzinimo.
• Ramunėlės veikia panašiai, kaip medetkos, bet ypač tinka šviesiaplaukėms. Reguliariai naudojant, suteikia plaukams blizgesį ir auksinį atspalvį.
Kokias žoleles rinktis plaukų puoselėjimui?
Kiekvienos moters svajonė – sveiki, tankūs ir blizgantys plaukai. Kai jie gražūs, regis ir pasitikėjimo savimi daugiau atsiranda. Deja, reta moteris gali pasigirti tobulais plaukais, tad juos tenka tinkamai prižiūrėti, o karts nuo karto ypatingai palepinti. Tam ypač dėkingas metas – vasara, kai pievos ir miškai nusėti vertingomis žolelėmis, kurios gali išpildyti visus pagrindinius plaukų priežiūros poreikius.
- Dilgėlės nuoviras skatina plaukų augimą, galvos odos kraujotaką, saugo nuo plaukų slinkimo bei padeda atsikratyti pleiskanų.
- Varnalėša stiprina plaukus, skatina jų augimą, tinka esant riebiai galvos odai.
- Medetka minkština plaukus, maitina odą ir saugo ją nuo uždegimų bei suerzinimo.
- Ramunėlės veikia panašiai, kaip medetkos, bet dar turi antiseptinį poveikį ir ypač tinka šviesiaplaukėms. Reguliariai naudojant, suteikia plaukams blizgesį ir auksinį atspalvį.
- Levandos tinka esant riebiai odai, normalizuoja ją, mažina niežėjimą, o aromatas ramina.
- Bazilikas skatina plaukų augimą ir padeda lengviau iššukuoti plaukus.
- Šalavijas padeda atsikratyti pleiskanų ir stimuliuoja optimalų galvos riebalų išsiskyrimą. Padeda esant sudirgintai galvos odai.
- Rozmarinas stimuliuoja galvos odos kraujotaką, tinka, norint sumažinti odos riebumą. Nuolat naudojant, suteikia plaukams blizgesio ir apimties. Tačiau jį rekomenduojama naudoti prieš plaukų plovimą kaip kaukę. Gerai suvilgyti palukus, ypač šaknis, apsukti audiniu, plėvele ir palaikyti 15-20 min.
- Nuovirą plaukų skalavimui galima pasigaminti ne tik iš žolelių, bet ir iš ąžuolo ar beržo lapų. Jis suteiks plaukams blizgesio, medžio kvapo ir palengvins plaukų šukavimą. Beržo lapelių nuoviras saugo nuo plaukų slinkimo, todėl tinka ir plikimo profilaktikai.
Kai rinkti žoleles pritrūksta laiko
Greito gyvenimo ritmo sūkuryje bėgančios moterys, toli gražu ne kasdien randa laiko poilsiui gamtoje ir žolelių rinkimui. Tačiau tai nereiškia, jog užkietėjusios miestietės negali puoselėti savo plaukų natūraliomis priemonėmis. Medetkos, dilgėlės, verbenos, beržų ir liepų lapai – visą šį distiliuotą gėrį plaukams siūlo ir plaukų kosmetikos gamintojai. Belieka išsirinkti sau labiausiai tinkamą augalinę plaukų priežiūros priemonę ar eterinį aliejų, kuriuo galite praturtinti savo įprastus šampūnus ir kasdieninę plaukų priežiūrą.