Levandų arbata nuo galvos skausmo
Levandą, kaip vaistažolę, o ne gėlyno puošmeną, geriau pažįsta Italijos, Prancūzijos ir kitų šiltų kraštų gyventojai. Dabar Lietuvoje jau taip pat plyti keli levandų laukai, tai metas įsidėmėti, kad kitų kraštų žmonės levandų arbatą vartoja norėdami išvengti depresyvių nuotaikų bei streso pasekmių. Taip pat žinoma, kad levandų nuoviro pavilgai arba eterinis aliejus padeda užgyti žaizdoms. Levandos turi daug eterinių aliejų, dėl kurių augalas toks veiksmingas. Arbata ar vonia su levandomis padeda, kai skauda galvą arba pykina. Žmogus tampa ramesnis ir geriau miega. Manoma, kad levandų arbata pagerina skrandžio sulčių išsikyrimą, gerina žarnyno darbą. Vartojant reguliariai, normalizuoja vidurius.
Ir tai dar ne viskas – normalizuojasi širdies veikla, stiprėja imunitetas, praeina menstruacijų skausmai, net susilpnėja dantų skausmas. Kaip čia neprisiminsi populiaraus posakio, kad visos ligos nuo nervų?
Levandų arbatą geriau lėtai išgerti vakare šiltą. Stiklinei karšto virinto vandens imami 2 arbatiniai šaukšteliai sausos žaliavos, o užpylus palaikoma bent 10 min. Jei norite pasirūpinti virškinimo sistema, rytą užplikytą arbatos stiklinę padalykite į 3 dalis ir išgerkite per dieną nesaldytą.
Džiovintų levandų žiedynų galima parvežti iš šiltų kraštų lauktuvių draugams, jei jie nenorės arbatos, suvartos kaip prieskonį. Patikrinta ir su lietuviškais patiekalais. Levandų eterinis aliejus kuo puikiausiai atstos levandų nuovirą voniai, eterinį aliejų dar galima panaudoti masažams ar paprasčiausiai įkvėpti, jei prireikia greitai nusiraminti.