Aromatų namams kilmės pradžiamokslis
Sulaukiame klausimų apie tai, kaip susigaudyti ar kvapas, kurį minime savo tekstuose, išties turės būtent tą poveikį, kuris aprašytas, nesvarbu kur ir kaip jis bus įsigytas. Klausimas aktualus, nes dabar pasiūla tokia didelė, kad susigaudyti išties reikia. Tuo pačiu augalo pavadinimu gali būti įvardytas eterinis aliejus, apie kuriuos ir rašome, augalinio aliejaus su natūraliu augalo ekstraktu mišinys ir visiškai sintetinis kvapas.
Mes galėtume garantuoti už „STYX“ eterinių aliejų poveikį, nes esame matę jų įsigijimo dokumentus, sertifikatus, be to, dalį informacinės medžiagos gauname būtent iš šios kompanijos.
Pirmasis patarimas būtų toks: kad ir kur eterinius aliejus beįsigytumėte, tikrinkite gamintojo ir platintojo patikimumą. Atidžiai skaitykite etiketes, pasižiūrėkite į procentinę sudėtį, jei ji nurodyta. Sąžiningi gamintojai tokių dalykų neslepia, pavyzdžiui, rašo, kad tai žaliosios arbatos ir citrinos kvapo namų aliejus. Tai tikrai ne tas pats, kas eterinis aliejus, bet ir nemėgina juo apsimesti, nors nesigilinant apsirikti lengva.
Natūralūs ir sintetiniai
Natūraliais augalų ekstraktais kvepintus patalpoms skirtus aliejus galima įsigyti, pavyzdžiui, „Zara home“, „H&M home“, „The body shop“. Juos galima naudoti dėl malonaus kvapo, bet didesnių tikslų gamintojai ir nekelia. Patys pigiausi yra sintetiniai kvapai ir tokius greičiausiai aptiksite prekybos centruose ar baldų parduotuvėse.
Prabangiuose interjero salonuose ar kosmetikos parduotuvėse galima įsigyti namų kvapų ir žvakių su natūraliais ekstraktais ar eteriniais aliejais, tačiau jie kainuos ne vieną dešimtį eurų. Labai dažnai tai yra žymių parfumerių sukurti kvapų deriniai ir pateikti išradingose bei estetiškose pakuotėse, kurios negadins prabangių interjerų.
Jeigu norite dezinfekuoti namų orą ar gauti atpalaiduojantį ar tonizuojantį poveikį, svarbiausias yra natūralus eterinis aliejus ir jo koncentracija gaminyje. Įsigyjant gryną eterinį aliejų, galime tikėtis ištyrinėto ir aprašyto poveikio bei būti tikram, kad jis chemiškai neapdorotas.
Tiesos momentas
Dar 1986 metais JAV nacionalinė mokslų akademija pateikė pranešimą, kad 95 proc. medžiagų, naudojamų parfumerijoje yra sintetiniai junginiai, gaunami iš naftos. Juose yra toksinių elementų, kurie sukelia alergijas, ligas bei apsigimimus. Pavyzdžiui, ftalatai, išbalansuoja hormonų sistemą ir sunkina pastojimą, sukelia kvėpavimo takų ligas.
Sintetiniai kvapai patvarūs ir ryškūs, bet jei rūpinamės sveikata, reikėtų rinktis natūralius kvapus. Sintetiką išduoda tokie ženklai DHP, BBP, DIDP, DBP, DEHP, DINP, DEP, PVC, trikampis iš strėlyčių su skaičiumi 3 viduryje. Žodžiais etiketėje gali būti parašyta visai patraukliai – parfume, scented candle, fragrance.
Eteriniai aliejai
Eteriniai aliejai ne tik sukuria patalpose malonų kvapą, bet ir turi sveikatinantį efektą – ramina ir stimuliuoja nervų sistemą, atstato darbingumą, subalansuoja emocijas.
Svarbu pasirinkti tai, ko tuo metu ar toje patalpoje reikia. Pavyzdžiui, santalo, neroli ir ramunėlių eteriniai aliejai, be kitų poveikio aspektų, dar skatina ir žaizdų gijimą. Intensyvus masažas su apelsino ar greipfruto eteriniais aliejais mažina celiulitą, o maudantis su levandų, ylang-ylang ar mėtos eteriniais aliejais, galima atsikratyti nemigos.
Prieškambariui
Eksperimentuoti galima pradėti nuo prieškambario – siaučiant žiemos ligoms, gerai dezinfekuoti tą vietą, į kurią ateiname. Smagu ir patekti į kvepiančius namus iš gal ne taip patraukliai prakvipusios laiptinės.
Labai tiks pušų, kedrų, arbatmedžių, bergamočių, apelsinų, citrinų eteriniai aliejai. Degančios aromatinės lempos, išeidami iš namų, nepaliksime, tačiau tikrai galime užlašinti lašelį kitą ant sudžiovintų augalų, saujos kavos pupelių, sudėtų į dailų stiklo indą ar audinio maišelį.
Kokybiškų natūralių eterinių aliejų galite įsigyti www.feminabona24.com