Aromaterapijos prasmė ir poveikis
Galima kolekcionuoti apsiniaukusias dienas, pustuštes pinigines ir būti nelaimingiems. Galima rinkti šypsenas, rankos paspaudimus, saulės zuikučius, gražią muziką, subtilius kvapus ir tapti laimingu. Savo asmeninės kvapų kolekcijos kūrimas – pradžia naujo, sėkmingesnio, šviesa, šiluma ir meile pripildyto gyvenimo.
Aromatai – amžini kaip ir siela. Gydomoji žolių ir gėlių galia tokia didelė, kad primena sakmes apie gyvąjį vandenį. Jei žmogui natūralumas yra laisvė, tai gamtai – jos jėgos išraiška. Jėgos, kurios galima pasisemti, mėgaujantis laisvu jos judėjimu, neapsunkintu smulkiomis kūno ir dvasios ligų kiaulystėmis.
Daugelis gamtinių medžiagų traktuojamos kaip natūralios sveikatinimo priemonės, nes jos netoksiškos, neturi nepageidaujamų šalutinių poveikių, nesuardo organizmo veiklos harmonijos ir neišderina jo savireguliacijos.
Augalinių preparatų poveikis su retomis išimtimis (pakalnutė, opijinė aguona ir kanapė) yra švelnus ir laipsniškas, tad organizmas spėja prisitaikyti prie pozityvių pokyčių ir „įsisavinti“ gautą iš gamtos „pamoką“. Gamtos eliksyrų „komunikabilumas“ leidžia juos lengvai derinti su cheminiais preparatais, su „blogu“ gyvenimo būdu ir urbanistinio „rojaus“ naujovėmis.
Būtent natūralios metodikos padeda organizmui „suvirškinti“ sintetinius mokslo pasiekimus ir užuot nuo jų „sutinus“, šiukšliadėžėn išmesti velnišką blogos savijautos minusų taupyklę. Augalai padeda likti „nenubaustiems“ net pasirinkus kenksmingesnį gyvenimo būdą.
Protingas ir sistemingas natūralių priemonių vartojimas pagerina savijautą šimtu kartų iš šimto, tik reikia ramaus atkaklumo. Gamta niekuomet neveikia greitai. Reikia sulaukti, kad nutirptų sniegas, tik tuomet išsiskleidžia pumpurai. Būtent nekantrumas žmones nuveda nuo augalo ir jo aromato prie tabletės. Žinoma, išmesti marškinius visuomet greičiau nei prisiūti ištrūkusią jų sagą. Taip visuomet buvo ir bus – sukurti reikia daugiau laiko ir jėgų nei sugriauti.
Aromaterapija – seniausios estetikos ir medicinos mokslas. Aromatus naudoti senosioms Egipto, Graikijos, Romos, Kinijos tautoms buvo taip pat įprasta, kaip malšinti troškulį ir alkį. Aromatai padėdavo ateiti į pasaulį kūdikiui (gvazdikas) palaikė kūno (citrina, pušis, kadagys) ir sielos (mira) sveikatą, saugojo grožį ir jaunystę (rožė, apelsinų žiedai) jie buvo būtina meilės meno dalis (ylan-yalag, muskatas, vetiveris). Be aromatų buvo neįmanomos religinės apeigos ir palydėjimas paskutinėn kelionėn. Eteriniai aliejai taip pat buvo pagrindinis balzamavimo komponentas.
Indijoje, Kinijoje, Persijoje eterinių aliejų gamybos technologija buvo tokia aukšta, kad iš esmės tokia pat išliko iki šiol. XIX amžiuje natūropatiją tiek gamyboje, tiek medicinoje ėmė išstumti pragmatiškos kryptys – chemijos gamyboje, „formaldehido“ – medicinoje. Atsirado cheminiai ir sintetiniai gamtos medžiagų pakaitalai – dubleriai. Laimė, eterinių aliejų sudėtis tokia sudėtinga, kad tikslus cheminis jų atkartojimas praktiškai neįmanomas.
Viskas turi savo kainą – pigių pakaitalų sukūrimas padėjo labai atpiginti kvepalus ir padaryti juos prieinamus visiems. Deja, sintetiniai aromatai neturi gydomųjų savybių, o dažnai net blogai veikia organizmą. Vaizdumo dėlei galime palyginti žemuoginės dantų pastos ir ką tik pamiškėje nuskintos prinokusios uogos kvapą.
Keitėsi mados, atsirasdavo ir mirdavo nauji moksliniai atradimai, o augalų aromatai tebegyvuoja – mene, estetikoje, erotikoje, brangioje kosmetikoje. Aromaterapija savo švelniu poveikiu tebežavi dermatologus ir psichiatrus, būtent šiose srityse prasidėjo aromaterapijos atgimimas.
Trečiajame XX amžiaus dešimtmetyje visos pažangios Europos klinikos pradėjo naudoti eterinius aliejus skatindami gijimą po traumų, operacijų ar patyrus aštrius patologinius procesus. Po kelių dešimtmečių tyrinėjimų, aromatų poveikis organizmui tapo aiškesnis – prie senųjų autorių idėjų pridėta nauja teorija apie kvapo pernešimo per baltymus mechanizmą.
Pagal S. Mirgorodskajos knygą „Aromalogija Quantum Satis“ išleistą remiantis „STYX naturecosmetic“ kompanijos savininko Wolfgang Stix žiniomis.
Kokybiškų natūralių eterinių aliejų galite įsigyti www.feminabona24.com