„Būk paprastesnė“
Neprašyti patarėjai ima ir pataria – „būk paprastesnė“. Suglumstate – gal tikrai reikėtų? Išties tai nežinia ar jums to reikia, bet jiems tikrai būtų su jumis paprasčiau ir patogiau.
Jie niekada nesupras, o gal ir pati dar nesuvokiate iki galo, kad, būdama tokia sudėtinga, juntate daugiasluoksnį ir visapusišką malonumą iš savo gyvenimo.
Po 40-ies pradėjau saugoti odą ir prie jūros einu tik vakarop. Šią vasarą, jau temstant ,skalaudama jūroje maudymosi kostiumėlį, pamačiau tūkstančius švytinčių vėžiukų. Vienas jų užsikabino už mano žiedo ir liko, kai banga su kitais atsitraukė. Buvo gražu, jūra žvilgėjo, pasikviečiau dukrą ir mes gėrėjomės tuo švytėjimu ir ilgam jį abi prisiminsime.
Sudėtingas žmogus dažnai atrodo liūdnas, bet kitiems jis dažnai yra įdomus. Ypač, jei tai vyras. Moteris tokiu atveju dažniau atrodo niūri ar net nelaiminga. „Kaip tau viskas sudėtinga“,- kartais kaltinančia intonacija sako žmonės. Iškart supranti, kad jie tai laiko trūkumu.
Kodėl blogai būti sudėtingai? Žinoma, tai reiškia, kad rasi daug daugiau progų nuliūsti, nes gilinsiesi, mėgindama suprasti. Tuo pačiu turėsi ir kur kas daugiau progų pasidžiaugti, patirti pasitenkinimą. Jis bus toks daugiasluoksnis, prabangus net kilęs iš paprasčiausių dalykų.
Leiskite sau būti sudėtinga
Sudėtingieji turi daugiau receptorių ir gyvenimo skonio stipriklių, jų aštresni jausmai, pilnatviškesnės reakcijos. Nustebsit, bet sudėtingiesiems reikia mažiau, kad pajustų laimę. Jiems bene vieninteliams tam pakanka paprastų tikrų dalykų.
Sudėtingi žmonės ilgainiui ima gyventi pasaulyje, kuriame kur kas daugiau išmatavimų, pasaulyje, kuris atsiskleidžia panašiai kaip kokybiškoje arbatoje išsivynioja didžiuliai lapai.
Geri kvepalai ant odos kvepia visai ne taip, kaip ant popieriaus lapelio, už ausies – ne taip, kaip ant riešo, o vakare ne taip, kaip rytą.
Sudėtingo žmogaus gyvenime kiekvienas žmogus ir daiktas tarsi apipurkštas tokiais kvepalais. Todėl viskas keičiasi, kontūrai ir prasmė, gylis ir spalva, kuo toliau, tuo intensyviau. Būtent tai galima vadinti branda.
Branda
Turiu vyresnę draugę, jai buvo 40, kai man tik 30. Dirbome kartu ir kartą ji atstūmė klaviatūrą, atsilošė kėdėje ir pasakė – „mūsų ateityje dar tiek „kaifo“. Tuomet negalėjau suprasti, kaip keturiasdešimtmetė moteris turi tiek optimizmo.
Dabar, po dešimtmečio, turiu pripažinti, kad jos gyvenime tų malonumų įvyko daug. Svarbiausia, akivaizdu, kad dar daug tų malonumų bus. Kai esi sudėtingas, pasaulis tampa daugiaplanis. Panašiai kaip ir seksas – paaugliams svarbus kiekis, suaugusiems – kokybė. Tai natūrali gyvenimo tėkmė. Aš nebūsiu paprastesnė. Leiskime sau būti sudėtingomis.
Ką reiškia suaugti?
Suaugti tai reiškia rasti daug sėkmingų būdų susitaikyti su savimi ir gyvenimu. Suaugti – tai nereiškia turėti didžiulę batų kolekciją ir įsigyti specialų kambarį – rūbinę. Tai ne daugybė naujų daiktų, tai daug aistros naujiems interesams, įspūdžiams ir pojūčiams. Tai daug naujų būdų susitaikyti su savimi ir tuo mėgautis. Tai ir patirtis, kuri suteikia viskam apimtiems, tarsi 3D efektas. Tu jau daug patyrei ir išbandei, žinai, kas patinka – spalvose, kvapuose, pojūčiuose.
Tau svarbu daug kas. Pavyzdžiui, jei foteliai aptraukti rudu sintetiniu audiniu, tu tai išgyvensi, nes esi suaugusi, bet jei apmušalai bus iš šviesaus lino, tiesiog mėgausiesi.
Taip būna su viskuo – maistu, gėrimais, architektūra, oru, gamta, kinu, muzika, bendravimu, draugyste. Visur yra savi malonumai ir savas skonis, tai visai neapsunkina, tai suteikia gyvenimui lengvumo. Finansinės galimybės gali viską sustiprinti, išplėsti, bet negali pakeisti.
Kodėl ledo kubeliai ne tos formos?
Kitas dalykas, jei kažkas gyvenime klostėsi taip, kad tu neturi to gilaus vidinio resurso – didelių ir mažų džiaugsmų bei gyvenimo prieskonių, simpatijų ir meilių. Tuomet retai apie ką gali pasakyti – „kaip šitą mėgstu, tiesiog dievinu“. Pasakyti, žinoma, gali, tik išties dievinti nepavyksta.
Tarsi ir reikėtų bent kartais kažkuo pasidžiaugti, tad klausi savęs – ką gyvenime labiausiai mėgstu, ką dabar norėčiau pamatyti, kas mane labai pradžiugintų? Klausi savęs ir tesulauki tylos. Tuomet ir prasideda – kodėl šampanas per šiltas? O ledo kubeliai ne tos formos?
Elgiesi ir gyveni kaip suaugęs, tuomet gyvenime daugiau dalykų, kuriuos mėgsti. Įskaitant tavo keistenybes, raukšleles, su kuriomis seniai susigyvenai, todėl ir jos tik puošia tavo gyvenimą. Žavu tai, kad jau seniai atleidai sau savo „psichus“ ir su kiekvienu jų turi savą istoriją – kažką neigei, dėl kažko pykai, su kažkuo mėginai derėtis ar išgyvenai depresiją, galiausiai viską priėmei ir viskas tai praeityje.
Kai moki išsilaižyti žaizdas
Viską savyje myli ir žinai, kad tai tave daro nepanašią į kitas. Tuo jau įsitikinai. Branda ir sudėtingumas – kai moki išsilaižyti žaizdas, užpudruoti randus arba eiti su jais išdidžiai, kaip su apdovanojimais.
Taip pat tai tavo klaidos, kurios gal ir išties buvo klaidos, o gal tikra meilė, kuri visuomet teisi. Dar tai reiškia rečiau justi vienatvę, o jei jauti, tai jos nebijai.
Keista klausytis raginimų būti paprastesnei, džiaugtis „paprastais“ žmogiškais dalykais iš tų, kurie skundžiasi, kad jų laimei trūksta sąlygų, reikia daugiau aksesuarų, nebeužtenka pigaus vyno. Arba tų, kuriems draugas yra tas žmogus, su kuriuo galima linksmintis.
Paaugliško nerūpestingumo ilgesys kartais iškyla visiems, bet kai žinai ir mėgsti visko tiek daug, mėgaujiesi kiekvienu kąsneliu, nebesigaili, kad tau ne 20.
Tikrą malonumą gyvenime suteikia gebėjimas būti savimi ir pasitikėjimas kitu, gebėjimas laukti ir neskubėti, bet jau taip teikia neurofiziologai. Išties laimingi yra tie, kurie gaudo šviesius gyvenimo momentus, mato juose prasmę ir geba jausti iš to malonumą.