Eteriniai aliejai nuo peršalimo
Pirmiausia linkime neperšalti, o jei jau peršalote, nesusirgti. Išties tarp peršalimo ir susirgimo nėra tiesioginio ryšio, daug kas priklauso nuo imuniteto ir to, kaip jaučiatės – ar pailsėję, pavalgę ir gerai nusiteikę. Tad pirmiausia gerai miegokite ir skaniai valgykite, sušalę smagiai šildykitės, o eterinius aliejus geriau naudokite profilaktikai, tiks tiek patys, kaip ir gydymuisi.
Eteriniai aliejai prieš mikroorganizmus
Natūralus produktas, sukaupęs visą augalo jėgą, eteriniai aliejai, dėl savo antiseptinių savybių slopina virusų bei bakterijų gyvybingumą.
Mikroorganizmai neprisitaiko prie eterinių aliejų, nors antibiotikams tampa atsparūs.Eteriniai aliejai sukuria mikroorganizmas kenksmingas sąlygas.
Ekstra atvejais, kai tenka naudoti antibiotikus, eteriniai aliejai palengvina jų patekimą į ląsteles ir padidina jų poveikio efektyvumą.
Eteriniai aliejai tinka inhaliacijoms, vonioms, įtrynimams, orui patalpose dezinfekuoti. Siekiant to poveikio, kuris reikalingas konkrečiam žmogui, galima pagal savybes derinti ir keletą aliejų.
Gali netikti
Eteriniai aliejai ir procedūros su jais, nepasitarus su savo gydytoju, yra nerekomenduojami nėščioms, maitinančios moterims ir vaikams iki 7 metų. Taip pat jei gali sumažinti homeopatinių vaistų poveikį, būti netinkami sergantiems epilepsija, onkologinėmis, kraujagyslių ir kraujo ligomis, esant žemam kraujospūdžiui.
Patys efektyviausi eteriniai aliejai peršalus
Nenustebkite, kad daugelį jau girdėjote rekomenduojant visai kitais tikslais. Tad pirmiausia peržiūrėkite sąrašą ir gal būt rasite, ką turite namų vaistinėlėje. Tuomet dar kartą peržiūrėkite sąrašą ir išsirinkite 1-2, kurių dar neturite ir papildykite kolekciją, garantuojame, kad jie pravers ir tuomet, kai žiema praeis.
Arbatmedžių eterinis aliejus. Padeda esant uždegimui, trukdo mikroorganizmams daugintis bei augti, o tuo pačiu stiprina imunitetą.
Kadagių eterinis aliejus. Padeda nuo gripo, tracheito, bronchito, peršalimo ligų komplikacijų.
Tujų eterinis aliejus. Padeda atsikosėti, naikina mikroorganizmus, gerina bendrą ligonio savijautą.
Rozmarinų eterinis aliejus. Ypač greitai patenka į žmogaus organizmą, efektyviai veikia anginą bei kitas gerklės ir kvėpavimo takų ligas. Malšina skausmą, spazmus ir veikia antiseptiškai.
Pušų eterinis aliejus. Jis yra vienas populiariausių prieš peršalimą. Gan platus poveikio spektras – veikia bakteriocidiškai, antiseptiškai, priešuždegimiškai, skatina prakaitavimą, padeda atsikosėti. Padea ir užgulus nosį, nuo gerklės skausmo, stimuliuoja drėgmės mažėjimą.
Eukaliptų eterinis aliejus. Jis veikia kaip antiseptikas ir mažina uždegimus, taip pat mažina temperatūrą, padeda atsikosėti ir naikina virusus. Efektyvus sergant kvėpavimo takų ligomis ir gydantis bronchitą.
Kėnių eterinis aliejus. Tai vienas iš efektyviausių, padedančių apsisaugoti nuo peršalimo ligų. Taip pat jis malšina skausmą, dezinfekuoja, padeda kosint, sloguojant, esant gerklės uždegimui, mažina nuovargį, ramina nervų sistemą, stiprina imunitetą.
Citrinų eterinis aliejus. Be be bakteriocidinio ir antiseptinio poveikio jis turi unikalią savybę – stimuliuoja leukocitų, kurie organizme kovoja su bakterijomis, virusiais ir grybeliais, gamybą
Mėtų eterinis aliejus. Padeda atsikosėti ir mažina uždegimą, gydant peršalimą, jį galima derinti su levandų ir mairūnų eteriniais aliejais. Vartoti atsargiai, nes mėtos, jei žmogui netinka, gali sukelti kvėpavimo sutikimus, nes ima spazmuoti bronchai. Todėl negalima jo naudoti gydant vaikus.
Eterinių aliejų panaudojimo būdai
Patalpų dezinfekavimas – tinka ir profilaktikai, nes mikroorganizmai, kuriuos neišvengiamai parsinešate iš darbo, parduotuvės, viešojo transporto ar mokymo įstaigų, eterinių aliejų prisotintame ore tampa nebeveiksmingi.
Geriausia tai daryti naudojant aromatinę lempą, bet galima kaitinti ir vandens garų vonelėje ar net paprasčiausiai – 8-10 laįų eterinio aliejaus ar jų mišinio užlašinti ant audinio ir padėti ant šildymo prietaiso. Tokio kiekio užteks 15-20 kv. m patalpai.
Vakarinei voniai su eteriniais aliejais ir jūros druska, ant kurios lašiname eterinius prieš tirpdydami vonioje. Vonia turi būti malonia šilta – 39 laipsnių, užtenka 10 lašų eterinio aliejaus.
Krūtinės ar nugaros masažui – įtrynimas reikia eterinio aliejaus lašelius sumaišyti su nedideliu kiekiu augalinio aliejaus arba medaus.
Inhaliacijoms – užvirinti 2-3 litrus vandens, nukelti nuo viryklės, įpilti 5-6 lašelius eterinio aliejaus ir kvėpuoti prisidengus rankšluosčiu.
Kokybiškų natūralių eterinių aliejų galite įsigyti www.feminabona24.com