Gydantis meilės simbolis
Mažutį mirtos medelį Lietuvoje kartais augina namuose kaip kambarinę gėlę. Kambariniu augalu paversta amžinai žaliuojanti mirta Viduržemio jūros regiono kultūroje buvo meilės, jaunystės ir skaistumo simbolis. Žydų liturgijoje mirta yra viena iš keturių šventų augalų.
Žydų misticizme mirta simbolizuoja vyrišką, visatą kuriančią jėgą. Jos šakelės duodamos jaunikiams prieš pirmąją naktį. Europoje mirtos dedamos į vestuvines puokštes.
Ten, kur mirta auga natūraliai, jos šakelių, kaip ir rozmarino arba čiobrelių, dedama ruošiant mėsą kepti orkaitėje. Lapus galimanaudoti panašiai kaip lauramedžio, uogų galima dėti į padažus.
Gydomosios mirtų savybės
Italijoje mirtų lapais gydomos skrandžio, kepenų ir galvos smegenų ligos. Paruoštais iš mirtų lapų tepalais gydomos odos žaizdos, pūliniai ir nudegimai.
Mirtų lapuose, jaunuose ūgliuose bei uogose yra eterinio aliejaus. Eterinis mirtų aliejus yra bespalvis arba žalsvai gelsvas, malonaus kvapo ir kartokas skystis.
Eterinis mirtų aliejus tonizuoja žmogaus organizmą bei skatina šlapimo išsiskyrimą. Juo patariama gydyti lėtinį bronchitą, tonzilitą, širdies ir šlapimo pūslės ligas bei vandenligę.
Iš lapų gaminamas eterinis aliejus mirtolis, kuris pasižymi antiseptinėmis savybėmis ir išvalo kvėpavimo takus. Mirtų eterinis aliejus yra dažnai naudojamas gaminant kvepalus ir parfumerijos gaminius.
Kokybiškų natūralių eterinių aliejų galite įsigyti www.feminabona24.com