Ilgaamžis kadagys – išsilaisvinimui iš neigiamų emocijų
Kadagio kankorėžiai, kuriuos žmonės dažniau vadina uogomis, neprinokę – žali, o paskui, prinokę jau tik kitų metų rudenį, – tamsiai mėlyni. Kadagio uogos naudojamos arbatoms, užpilams, tinktūroms gaminti.
Šis visiems pažįstamas medelis ar krūmas auga lėtai ir gyvena apie 200 metų. Manoma, kad mūsų planetoje jis jau auga apie 50 mln. metų. Iš pradžių jo gyvenamoji vieta buvo tik Viduržemio jūros regionas – Portugalija, Marokas, Libano ir Izraelio pietūs, rytų Prancūzija, Vakarų Iranas. Dabar jis auga nuo arkties iki subtropikų.
Kūnui
Visos geriausios kadagio savybės yra eteriniame jų aliejuje, kurį galima naudoti atliekant masažą ir taip vaduotis nuo proto pervargimo, nemigos, baimės, menstruacijų skausmų, celiulito, išsiplėtusių venų, hipertonijos. Be to, vartojant išoriškai, padeda prisotinti odą deguonimi ir detoksikuoti visą organizmą.
Pakanka į 20 g augalinio aliejaus įlašinti 3–4 lašus kadagių eterinio aliejaus. Aliejų saugiau naudoti nei miške surinktas kadagio uogas, nes kai kurių augalo rūšių uogos yra nuodingos.
Emocijoms
Kadagių eterinis aliejus padeda išsivaduoti iš prislėgtos nuotaikos, nepasitikėjimo savimi, pykčio. Tai padeda atsitiesti, pajusti taiką sieloje ir sukuria saugumo jausmą labai giliame lygmenyje.
Teigiama, kad kadagių kvapas padeda atpažinti melą ir stiprina nepakantumą jam. Taip pat leidžia surasti išeitį bet kokioje situacijoje, ugdyti savyje taktiškumą, kilnumą, garbingumą. Veikia ir protą – sukuria ir palaiko ramybės pojūtį.
Kadagių eterinis aliejus turi aštrų kvapą, bet mišinyje su vandeniu aromatas tampa gaivus ir malonus. Kadagių aliejus (aromatizuojant patalpą, vonioje ar masažuojant) suteikia pozityvią nuotaiką, pašalina įtampą, susierzinimą, nepagrįstas baimes, padeda atsikratyti streso ir apatiškos būklės, padidina dėmesį ir susikaupimą.
Norint suteikti dar malonesnį kvapą, rekomenduojama derinti su bergamočių, apelsinų, kedrų, pušų, greipfruto ir citrinų eteriniais aliejais.
Vonioms
Kadagio uogų ir spyglių nuoviras naudojamas vonioms, kurios gerina savijautą sergant neuroze, artritu ir podagra. 200 g džiovintos žaliavos pavirti 3 litruose vandens 30 minučių. Perkošti ir supilti į vonios vandenį. Vandens temperatūra vonioje turi būti ne aukštesnė kaip 37 laipsniai, o mirkti joje galima ne ilgiau kaip pusvalandį.
Kur kas paprasčiau pasigaminti vonią su eteriniu kadagių aliejumi – tereikės 6 lašų, iš anksto ištirpintų piene.
Kokybiškų natūralių eterinių aliejų galite įsigyti www.feminabona24.com