Kaip elgtis su nemaloniais žiemos palydovais?
Tamsa, darganos, kintančios temperatūros, kaulus persmelkianti drėgmė yra dažni žiemos, kuri jau labai gretai prasidės, palydovai. Keturios savaitės iki Kalėdų dar ir Advento laikotarpis, nuo seno laikytas paslaptingu, mistišku, kai ano pasaulio dvasios bando kištis į gyvenimą. O dar tikėtini peršalimai, kosulys, sloga nuotaikos irgi nepagerina.
Tautosakoje Advento laikotarpiu dažniau minimi numirėliai, vaiduokliai, velniai, padaugėja tikėjimų ir burtų. Taip tikriausiai aiškintos depresyvios to meto nuotaikos. Kaip kitaip galime traktuoti teiginius, kad aplink slankioja dvasios, kurios tik ir taikosi pakenkti žmonėms, pasėliams, gyvuliams? Greičiausiai tai reiškia, kad žmogus jaučiasi nesaugus, pažeidžiamas. Draudimas ilgai vakaroti, nes dvasios po vidurnakčio gali pasibelsti į langą, tikriausiai atspindi sustiprintą raginimą anksčiau eiti miegoti.
Gal depresija?
Depresija – tai įvairių priežasčių sąlygotas psichikos sutrikimų derinys. Tai prislėgta nuotaika, malonumo jausmo praradimas bei aktyvumo sumažėjimas. Neverta gąsdintis, jei taip ir jaučiatės, tai dar ne liga. Ją įtarti galima, jei šis simptomų derinys užtrunka apie mėnesį ar yra visiškai nesusietas su jokiais nemaloniais gyvenimo įvykiais.
Kiti depresijos simptomai: dėmesio koncentracijos pablogėjimas, apatija, kūno masės mažėjimas, sutrikęs miegas, mintys apie savižudybę, bendras nuovargis, energijos stoka, interesų rato susiaurėjimas. Tuomet jau reikia nebedelsti ir kreiptis į gydytoją.
Depresinis sutrikimas diagnozuojamas tada, kai ne trumpiau nei dvi savaites trunka prislėgta, liūdna nuotaika, energijos stoka, apatija, sunku užmigti vakare, atsikelti rytą, žmogus nesijaučia pailsėjęs ir būna mieguistas dieną. Taip pat jaučia nerimą, kaltę, yra linkęs į pesimizmą ir savęs nuvertinimą, sutrinka apetitas.
Ligos simptomus vardinome tik dėl to, kad būtų lengviau įvertinti savo būseną ir jos rimtumą. Depresyvios nuotaikos, nuovargis, energijos stygius ir gyvenimo džiaugsmo stoka kas rudenį aplanko daugybę žmonių ir tai tęsiasi taip seniai, kad ir priemonių tokią savijautą palengvinti yra prigalvota.
Skubi pagalba
Aromaterapinis masažas yra vienas efektyviausių būdų. Ne visuomet būtina kreiptis į specialistą – švelnus kūno glostymas namiškių rankomis naudojant masažo aliejų, į kurį įlašinta eterinio aliejaus, daro stebuklus.
Jei tokio savanorio masažuotojo šalia nėra, eterinio aliejaus galima įlašinti į vonios vandenį. Padeda pirtis arba sauna su aromatiniais aliejais. O jei teturime tik dušo kabiną – eterinio aliejaus keletą lašelių galima įsilašinti į delną, kuriame jau yra prausimosi žele – gerai sumaišius, lėtais švelniais judesiais išsitrinti kūną iki pat kojų pirštų galiukų. Tuomet švelnia malonaus šiltumo vandens srove nuskalauti kūną. Malonus kvapas tvyros namuose dar kurį laiką, švelnus aromatas sklis ir nuo kūno.
Bergamočių aliejus turi citrusinių vaisių aromatą, kelia nuotaiką. Šalavijų aliejus atpalaiduoja, taip pat itin stipriai pakelia nuotaiką. Tinka tais atvejais, kai lėtinė nervinė įtampa kelia depresiją. Vaistinė verbena – pašalina įtampą, tonizuoja.
Rozmarinas naudingas, kai nervinis išsekimas jau arti depresijos, taip pat labai gerai padeda nuo galvos skausmo. Galima procedūroms naudoti ne eterinį aliejų, o šaukštą džiovintos rozmarino žolės užpilti stikline karšto vandens ir palaikyti termose 2 valandas. Skystį galima naudoti supilant į vonią arba išgerti per 2-3 kartus.
Nervingumą mažina ir nuo nemigos padeda vonia su kėnių aliejumi. Taip pat galima užplikyti po 100 g sukatžolių ir pelkinių gailių žolių ( 2 l vandens, palikti 2 val.) o paskui supilti į vonią.
Kokybiškų natūralių eterinių aliejų galite įsigyti www.feminabona24.com
Žolelių mišiniai vonioms ir arbatoms
Po 100 g barkūnų ir čiobrelių žolių, valerijonų šaknų užplikykite ( 5 l vandens, palikti 2 val.) ir supilti į vonią.
200 g valerijonų šaknų užplikykite (5 l vandens, 3 val.) ir supilkite į vonią.
200 g pelynų žolių, pipirmėčių lapų, apynių spurgų (5 l vandens, 3 val.)
50–100 g pušų pumpurų užplikykite 2 l vandens. Uždengtą indą 30 min. virinkite ant silpnos ugnies, perkoškite ir supilkite į vonią.
Galima pasidaryti mišinį iš valerijono šaknų, melisų lapų ir kraujažolių. Pusė kiekio kraujažolės, o kita- valerijonai ir melisa. To mišinio šaukštą užplikykite stikline verdančio vandens ir 10 min. pakaitinkite vandens vonelėje. Gerkite po pusę stiklinės 3 kartus per dieną.