Kaip greičiau išsigydyti emocines žaizdas?
Gal pažįstate žmogų, kuris tokių žaizdų neturi? Dažniausiai tam žmogui taip nuoširdžiai atrodo, tačiau, tikėtina, skaudūs dalykai, kad kažkaip juos išgyventume, nugrūdami į slaptas kerteles.
Geriausia, jei iškart, kai pasijuntame įskaudinti, atstumti, apvilti, užmiršti, įžeisti ar kitaip nuskriausti, pripažintume, kad taip atsitiko ir nesidrovėtume ieškoti pagalbos. Padėti galime patys sau, padėti gali draugai ir profesionalai, o kartais net atsitiktinai sutiktas žmogus, kuriam atsiveriame.
Lieka ilgam
Blogai, kai nuo visų užsiveriame ir to skausmo neišgyvename, gėdijamės ir slepiame, sakydami „viskas man gerai“. Neišgyventas skausmas ir neužgydytos emocinės žaizdos gali lydėti visą gyvenimą jį gerokai apkartindamos.
Daugybė žmonių patys iki galo nesuvokdami įstringa praeities situacijose, ieškodami jų priežasčių ar puoselėdami keršto planus. Išsigydyti, reiškia išsilaisvinti, sieloje pajusti palengvėjimą.
Dvasinė-emocinė žaizda veikia viską – ji įstringa atmintyje, pulsuoja nervuose ir kenkia kūnui. Atmintis, emocijos ir kūnas yra tampriai susiję. Gali pavykti užgniaužti sielos skausmą, bet tuomet dažnai atsiranda galvos skausmai. Dažnai jie slopinami vaistais, tačiau visiškai praeina tuomet, kai pavyksta išgyti nuo emocinės žaizdos. Tiesia, tas procesas gana lėtas.
Gyvenimo pamoka
Psichologinė trauma yra natūralus procesas, kuriame žmogus mokosi susidoroti su netikėta, nestandartine, sunkia jam asmeniškai situacija. Niekas negali pajusti jūsų emocijų ir suprasti kaip veikia jūsų protas. Specialistai gali padėti atpažinti negatyvius elgesio modelius, bet pakeisti juos tenka pačiam.
Sielos poreikis yra gyventi džiaugsmingai ir prasmingai, vystytis, augti ir išreikšti savo siekus mintimis, žodžiais ir veiksmais.
Dažnai patariama atleisti skriaudikams ir tai atrodo neteisinga ir nepelnyta. Išties atleidimas panaikina energijos sąstingį mūsų pačių kūne. Tuomet atsiranda galimybė atsistatyti sielos, proto ir kūno ryšiams, kurie padeda palaikyti viso organizmo sveikatą.
Pokyčiai yra tarsi sveikimo planas. Keičiant savo mintis-požiūrį, pavyksta judėti iš praeities į dabartį, o paskui ir į ateitį. Jeigu liekame su nesveikomis mintimis ir negatyviais jausmais, galime susargdinti ir kūną. Keisdami mintis ir jausmu į geresnius, palaikome ir kūno sveikatą. Vienas pokyčių požymių yra pradėti galvoti apie tai ko norime, o ne apie tai ko nenorime, kas nepatinka.
Kaip sau padėti?
Senas ir tikrai veikiantis būdas – su kuo nors atvirai išsikalbėti ir leisti sau verkti, nebijant rodyti silpnumo ir pažeidžiamumo. Paskui stengtis nukreipti savo mintis į kitas temas ir imti ką nors veikti. Skaityti, sportuoti, medituoti, keliauti.
Tinka praktiškai viskas, ką veikti patinka ir kas padeda nukreipti ratu besisukančias mintis. Minčių ir jausmų neigti nereikia, tačiau, pripažinus problemą, nereikia ir užsiciklinti savo nelaimės būsenoje.
Jei esate namuose, kad ir ką veiktumėte, galite pasinaudoti eterinių aliejų gydomąja galia. Yra keletas eterinių aliejų itin tinkamų gydantis emocines žaizdas – bosvelijų dervos, levandų, bazilikų, citrininių melisų, kedro medienos. Plačiau apie juos atskirame straipsnyje.
Kokybiškų natūralių eterinių aliejų galite įsigyti www.feminabona24.com