Kaip išlaikyti ramybę, jei reikia skubėti?
Gyvename tokiu laiku, kad ramybė ima atrodyti kaip miražas. Reikia skubėti, suspėti, įvykdyti planus, gyvenimas, regis, gena į priekį, neleisdamas sustoti ir susimąstyti. Labai jauni ir kupini jėgų taip gyventi ir jaustis laimingi gali net kelerius metus, bet paskui pajunta, kad yra nuolatinio streso sąlygose.
Pabūti ramybėje ir taikoje su savimi pačiu yra taip pat būtina, kaip teisinga mityba ir judėjimas, grynas oras ir paprasčiausias poilsis. Ramybės būsena, pasiekiama bent kartais, yra ir psichinės pusiausvyros profilaktinė priemonė. Tai reiškia, kad turėsite daugiau kantrybės bendraudami su kitais žmonėmis, bus lengviau juos išklausyti ir suprasti, o tuomet ir konfliktų ar įtampos bus žymiai mažiau. Tad siūlome keletą praktiškų būdų, padedančių susikurti vidinę ramybę.
Rytas ir vakaras namuose
Pabudę, kai dar kelias minutes tingiai gulite lovoje, nes išties nėra sveika šokti iš jos staiga, skirkite dėmesio savo kūnui. Mintimis ir pojūčiais pereikite kūną nuo viršugalvio iki kojų pirštų galiukų. Pajuskite savo būseną, ar pailsėjote, ar džiaugiatės būsima diena, ar kūnas atsipalaidavęs, ar įsitempęs?
Tai pirmasis žingsnis formuojant labai reikalingą įprotį – pastebėti ir suvokti savo kūno būseną. Kai tas įprotis susiformuos, bus žymiai lengviau pastebėti, kada jau laikas savimi pasirūpinti ir tam pakas vos kelių minučių.
Rytą, įvertinę, kur jaučiate įtampą, pamėginkite atpalaiduoti ją giliai iškvėpdami ir įsivaizduodami, kaip ta įtampa susigeria į žemę, nesvarbu, kad tuo metu išties gulite ant lovos. Po to pasistenkite draugiškai nusišypsoti visoms savo kūno dalims, tegu jos, įskaitant vidaus organus, prisipildo džiaugsmo energijos ir budrumo. Nepamėginus sunku įsivaizduoti, kaip tai veikia, tiesiog pamėginkite ir sužinosite.
Vakare tiks kitas pratimas – dėkingumas. Jis, beje, turi didžiulį gydomąjį efektą. Dėkingumo jausmas yra signalas nervų sistemai – viskas yra gerai, viskas tvarkoje, todėl jau nereikia niekur bėgti ir stengtis visiems patikti.
Žinoma, ne visad lengva patirti tą gydantį dėkingumo jausmą, bet nuoširdžiai paieškoję, beveik kasdien galite rasti kažką gero, už ką galima padėkoti gyvenimui. Pastebėsite, kad kai dėkingumas užpildo širdį, maloniai atsipalaiduoja kūnas ir mintys aprimsta.
Eteriniai aliejai padeda lengviau pasiekti bet kurią siekiamą būseną – keli lašeliai tinkamai parinkto eterinio aliejaus ant popierinės servetėlės rytą ar vakare padės atsibusti, sumažinti įtampą, atsipalaiduoti ar užmigti.
Pabusti ir pajusti budrumą padeda apelsinų, citrinų, mandarinų, bergamočių, greipfrutų, mėtų, rozmarinų, imbierų, kedrų, pušų, kėnių eteriniai aliejai.
Nurimti ir užmigti padeda levandų, rožių, mėtų, ylang-ylang, pelargonijų, melisų, mairūnų, bergamočių, apelsinų ir mandarinų eteriniai aliejai.
Svarbu – nenustebkite, kad mėtos ir citrusiniai gali tiek raminti, tiek didinti budrumą, eteriniai aliejai, kaip ir augalai, dažnai turi būtent harmonizuojantį poveikį, organizmo ir eterinių aliejų elementai yra tarsi spyna ir raktas, suveikia taip, kaip organizmui tuo paros metu reikia.
Dieną ir darbe
Pirmiausia – įsižeminkite. Sėdėdami ar stovėdami nukreipkite dėmesį į abiejų kojų pėdas, negalvokite apie jas ir nežiūrėkite, tiesiog pajuskite, kaip jos visa plokštuma liečiasi į grindis ar žemę. Daugumai žmonių tai labai padeda nuraminti protą ir sureguliuoti kvėpavimą taip, kad pajuntama ramybė.
Apsidairykite aplink, kaip pasikeitė aplinkinis pasaulis ir žmonės? Gal pastebite kažką, ko nematėte anksčiau, kai buvote užvaldyti minčių srauto? Gali būti, kad pastebėsite, kad tapote neutralesni, nesiekiate visko nuolat vertinti ir dėl to erzintis.
Ši įsižeminimo praktika padeda greitai sugrįžti į „čia ir dabar“ momentą ir tuo pačiu likti atviram aplinkai. Ji tinka ir kalbantis arba esant susirinkime.
Yra nustatyta, kad apie 30 proc. laiko ir efektyvumo žmonės praranda veltui dėl to, kad labai skuba ir paniškai persijunginėja nuo vieno reikalo prie kito. Pradėjus veikti pabrėžtinai lėtai ir dėmesingai būtent tam, ką darome tuo metu, suspėsime daugiau ir dar būsime kur kas mažiau įsitempę.
To neskubėjimo ir nesiblaškymo galima pasimokyti iš augalų. Medžiai ir gėlės niekur neskuba, jie yra ramūs kiekvienu momentu. Duokite sau 5 minutes įsivaizduoti ir pajusti ką reiškia būti augalu. Po to, galimas dalykas, iš vidaus pajusite ką ir kokiu ritmu veiktu jums geriausia.
Eteriniai aliejai, padedantys susikaupti, gerinantys atmintį santalų, kedrų, pipirmėčių, bazilikų, pušų.
Transporto spūstyse
Dauguma žmonių juose nervinasi, juk skuba namo ar likusių reikalų sutvarkyti, o tenka stovėti pajudant vos po keletą metrų. Čia taip pat galima padaryti pratimą, kuris padeda nusiraminti ir pasirengti poilsiui – nuo to, kad vis labiau įsitempiate, juk nejudate greičiau. Stebėkit savo kvėpavimą – kaip įkvepiate ir iškvepiate, kokia yra pauzė. Dėmesį galite sutelkti ties nosimi, pajusti, kaip per šnerves teka oras. Pajutę, kad nustojote stebėti kvėpavimą, nes apniko pašalinės mintys, švelniai sugrąžinkite dėmesį į kvėpavimą.
Po to galite bent pamėginti visa širdimi pajusti džiaugsmą, kad esate gyvi ir sveiki, palinkėkite sau džiaugsmo, meilės, gausos, sveikatos. Apsidairykite aplink – daugybė žmonių, visiškai nepažįstamų, taip pat svajoja apie tai, palinkite jiems šito.
Automobilyje verta turėti mėtų arba bergamočių, apelsinų, kiparisų, verbenų eterinių aliejų – susinervinus galima kvėptelėti tiesiai iš buteliuko, tik reikėtų jį laikyti tolėliau nuo nosies, nes eteriniai aliejai yra labai koncentruotas produktas. Kai kurie jų tiks ir ryte važiuojant į darbą – būsite žvalesni.
Savaitgalio programa
Savaitgalį kuo puikiausiai tinka tai, ką savo ramybės ir džiaugsmo labui darėte ir visą savaitę. Pusryčiai lovoje ir išvyka į gamtą – puikus šios programos papildymas.
Savo malonumui galima ją papildyti ir dviem japonų atradimais. Vienas jų – japoniška vonia, labai primenanti mus jau gerai pažįstamą kubilą. Puiku, jei rasite tokį, pastatytą kur nors prie pirties gamtoje. Svarbu, kad vanduo būtų pakaitintas iki 42 laipsnių.
Senovėje Japonijoje tokios vonios stovėjo prie šventyklų ir jų paskirtis buvo ne kūno, o proto švara. Žmonės pirmiausia nusimaudydavo kitur, o tik paskui lipdavo į kubilą, kur atsipalaiduodavo raumenys, o didysis efektas būdavo pasiekiamas dėl to, kad vandenyje būdavo eterinių aliejų ir gėlių žiedlapių.
Jeigu kubilas gamtos prieglobstyje pasiekiamas ne kas savaitgalį, galima puikiai tenkintis tokios temperatūros vonia su eteriniais aliejais ir žiedlapiais namie. Žiedlapiai gali būti ir sausi, juos galima pakeisti apelsinų ir citrinų žievelėmis. Efektas sustiprės, jei išjungsite šviesą ir uždegsite keletą žvakių.
Kita japonų sugalvota ceremonija Kodo prilyginama ikebanos ir arbatos ceremonijoms, bet mums kur kas mažiau žinoma. Joje irgi yra savas etiketas, tačiau esmė – ilsintis ugdyti uoslę, kvėpuojant aromatais. Dažniausiai tai visžalių medžių smilkalai arba dervos, kurie smilkomi specialioje taurėje, aromatai, tačiau jų neturint galima puikiai pakeisti eteriniais aliejais – kedro, pušų, kėnio, kadagio, tujos.
Patogiai įsitaisykite ant kilimo arba pagalvėlės, prislopinkite šviesą ir mėgaukitės kvapais – pakanka tai daryti 10-15 minučių, kaskart pasirenkant kitą kvapą. Vienai dienai visiškai pakanka vienos tokios procedūros.
Kokybiškų natūralių eterinių aliejų galite įsigyti www.feminabona24.com