Kaip naudoti raudonėlius ir jų eterinį aliejų?
Kaip naudoti raudonėlius ir jų eterinį aliejų?
Raudonėliai gražiai atrodo daugiamečių augalų gėlynuose, bet jų dar galima aptikti ir laukinėse pievose. Kas žino šią vaistažolę, o tuo pačiu ir puikų prieskonį, ne visad žino ir tai, kad raudonėlis yra veiksminga priemonė, padedanti kovoti su virusias ir grybeliais, parazitais ir tuo pačiu stiprinanti imunitetą. Taip pat ji stabdo senėjimą. Šiomis ir daugeliu kitų savybių pasižymi ir raudonėlių eterinis aliejus, kuris yra patogi naudoti šios vaistažolės forma. Eterinio aliejaus poveikis yra stipresnis, todėl prieš tepant ant odos, reikia atskiesti kitu aliejumi – tiks bet koks augalinis ar masažinis.
Raudonėlis priklauso tai pačiai šeimai kaip mėtos ir buvo naudojamas jau prieš tūkstančius metų, tiek senovės Graikijoje, tiek Kinijoje ir Romoje. Raudonėliu gydė karštinę, geltą, skrandžio ligas, suerzintą odą. Artimuosiuose Rytuose jį naudojo norėdami išsaugoti maistą, dabar jau žinom, kad žolelė naikina mikrobus, tad senovės žmonių praktikoje atrasta savybė dabar visiškai patvirtinta mokslo.
Graikų mitologijoje teigiama, kad raudonėlį žmonėms padovanojo deivė Afroditė, kaip laimės, džiaugsmo ir meilės simbolį.
Šiuolaikiniai mokslo tyrimai patvirtino, kad raudonėlio eterinis aliejus naikina virusus, grybelius, bakterijas, parazitus. Taip pat saugo ląsteles nuo mutacijų, mažina uždegimą. Todėl raudonėlių aliejų vartoja gydant ir profilaktiškai nuo kvėpavimo takų ir virusinių, peršalimo ligų, mažinant dantų ir sąnarių skausmą. Teigiama, kad jis padeda mažinant celiulitą, prižiūrint odą bei plaukus – nuo pleiskanų ir odos pažeidimų, įskaitant egzemą ir psoriazę, taip pat naikinat karpas.
Raudonėlių eterinis aliejus labai gerai geriasi per odos sluoksnius, todėl gali padėti net nuo patempimų, lūžių ir raumenų uždegimų.
Aromaterapeutai jį rekomenduoja sergant astma, herpiu. Teigiama, kad tyrimais patvirtintas poveikis artimas antibiotikams ir antihistamininiams preparatams.
Raudonėlių eterinio aliejaus galima įlašinti į kremus, tepalus ar losjonus ir taip sustiprinti jų poveikį natūraliomis priemonėmis. Šio aliejaus verta pasiimti į keliones, nes padeda neutralizuoti vabzdžių, įskaitant bites, įkandimus, todėl yra gera pirmosios pagalbos priemonė. Taip pat jis tinka žaizdoms ir įpjovimams dezinfekuoti bei mažina skausmą.
Galima išmėginti:
Sumaišykite lygiomis dalimis raudonėlių eterinį aliejų su kokosų aliejumi ir 2 kartus per dieną patepkite odą, kurioje išplitę karpos. Ilgainiui jos turėtų mažėti, kol visai išnyks, tačiau, kaip su visomis natūraliomis priemonėmis, reikia kantrybės.
Mažesnės koncentracijos mišiniu galima palengvinti nušutimų gijimą, tepti kojų nagus, gydant grybelį ir net dezinfekuoti rankas, jei slaugote ligonį ar namie yra kūdikis. Vietoje kokosų aliejaus galima naudoti ir kitokį.