Keliauninkams: kaip lengviau aklimatizuotis?
Keliaujame vis dažniau ir toliau, tad daug kam tenka prisitaikyti ne tik prie naujos vietos, skirtingo klimato, bet ir kitų laiko juostų. Kartais tas prisitaikymo laikas atima net kelias dienas, o kai kelionė gan trumpa, tai apmaudu – dėl prastesnės savijautos prarandama dalis malonumo.
Netikėti sveikatos sutrikimai, kuriuos patiria keliautojai – tai kūno reakcija į aplinkos pasikeitimą, klimato, magnetinius ir laiko pokyčius. Pasikeitusios maisto ir vandens savybės, neįprastas klimatas, ypač karštis, daro įtaką sveikatai.
Pradedant vestibuliarinio pobūdžio sutrikimais ir kojų tinimu ilgai sėdint bei keičiantis slėgiui, baigiant pykinimu, virškinimo sutrikimais, galvos skausmu ir svaigimu – visa tai yra nepakankamo organizmo prisitaikymo prie naujų sąlygų simptomai, būdingi daugeliui žmonių.
Ši problema vyresniame amžiuje gali stiprėti ir todėl žmonės ima vengti kelionių, prarasdami daug gyvenimo malonumo.
Ką daryti?
Gal nustebsite, bet nuo seno žinoma, kad yra eterinių aliejų, kurie gerina žmogaus prisitaikymą, kai jis atsiduria naujose sąlygose. Kai kuriuos jų galima vartoti profilaktiškai, dar tik susirengus į kelionę.
Melisos ir pušies eterinių aliejų mišinukas, praskiestas baziniu aliejumi, supiltas į mažą buteliuką, kelionėje gali nuteikti žymiai geriau. Tereikia periodiškai įkvėpti malonaus kvapo.
Viena pagrindinių problemų kelionėje yra įprasto fizinio aktyvumo stoka skrydžių metu. Dėl to dažniausiai padidėja prakaitavimas, o kartais jaučiamas raumenų skausmas ar lengvas drebulys. Susidoroti su šiuo reiškiniu kelionės metu, kai esate ilgam „įkalinti“ traukinyje, automobilyje ar lėktuve, padės jei prieš kelionę pasiruošite bet kokio veido kremo mišinį ir pridėsite eterinių aliejų.
Geras derinys yra 4 lašai citrinos ir mairūno, 5 lašai mėtų ir 3 lašai rozmarino. Tiek galima įlašinti į 5 gramus (maždaug arbatinis šaukštelis) pasirinkto kremo. Tai yra universalus mišinys, kuris padės atsikratyti diskomforto bet kokioje situacijoje. Galima tiesiog įkvėpti kvapo ar pasitepti tuo kremu.
Jei kelionė vyksta vasarą, tai karštis yra didelė kiekvieno keliautojo problema. Norėdami išlikti budrūs ir sėkmingiau atsilaikyti prieš snaudulį, imantį vairuojant automobilį, šalia sėdynės ar prietaisų skydelio galite pasidėti servetėlę ant kurios užlašinta keli lašai eterinių aliejų – mėtų, levandų ir eukaliptų.
Jei oras patalpoje ar transporte yra „sunkus“ galima ant popierinės nosinaitės užlašinti kelis lašus eukalipto eterinio aliejaus.
Jei keliaujate su vaikais, ilgų skrydžių ir kelionių metu jų savijautą galima pagerinti pasiūlius įkvėpti pipirmėčių eterinio aliejaus, užlašinto ant cukraus gabalėlio.
Jei skauda galvą
Sumažinti diskomfortą, susijusį su galvos skausmu, svaigimu, sunkumo jausmu galvoje ne tik keliaujant, bet ir atvykus į vietas, kurių klimatas skiriasi nuo įprastinio, gali snapučio ir citrinų eterinis aliejus. Juo galima patrinti smilkinius ar tiesiog kelis kartus įkvėpti. Įkvėpti reikia trumpai ir paskui po kurio laiko pakartoti.
Jūros liga
Supimas vandenyje gali sukelti vadinamąją jūros ligą, kuri išties labai nemaloni. Jei į supimą reaguojate stipriai, galite pasitelkti imbiero eterinį aliejų. Keli lašai ant nosinės ar rankos, kad patogu būtų dažnai įkvėpti, padės palengvinti simptomus.
Pykinimas
Jeigu kelionėje ar svečioje šalyje sutriko virškinimo sistema, galima sau pagelbėti įkvepiant mišinio, kurį reikėtų susimaišyti iš šaukštelio bet kokio augalinio aliejaus su 4 lašais pipirmėčių ir 1 lašeliu citrinų aliejaus arba 2 lašais pipirmėčių ir 3 lašais imbiero eterinių aliejų.
Peršasi akivaizdi išvada – dažniau keliaujantiems ar sunkiai prisitaikantiems prie pasikeitusių sąlygų verta turėti bent jau pipirmėčių, citrinų ir imbiero eterinių aliejų.
Kokybiškų natūralių STYX eterinių aliejų
galite įsigyti