Laimės sabotažas
Sunku patikėti, bet žmonės dažnai patys sunaikina savo galimybes būti laimingi. Dauguma mūsų laimę vertina kaip gyvenimo apdovanojimą. Mes dėl jo kovojame ir kad ir koks jis būtų trumpalaikis, džiaugiamės. Gan dažnai patys sugadiname tai, ko taip sunkiai siekėme. Kaip tai atsitinka?
Pagalvokite apie nesveikus santykius, kuriuos vis dar palaikome, apie „mestus“ mielus užsiėmimus, apie nepasiekiamus tikslus, kuriuos sau keliame. Dar yra širdies polėkiai, kuriais nesekame. Kodėl taip atsitinka? Psichologai tokio nepaaiškinamai blogo elgesio su savimi priežasčių ieško arba sunkioje vaikystėje, arba paaugliui būdingame požiūryje į pasaulį. Gal kažkuris iš tėvų buvo itin kritiškas ir todėl jautėmės nemylimi, o gal rūstus mokytojas sukėlė mums menkystos jausmą, o gal šalia geriausio draugo visad ir visur buvome antrojoje vietoje?
Ištrūkti iš uždaro rato
Suaugę ir vos pasiekę tam tikro laimės lygmens, patys nepastebime, kaip imame sabotuoti savo gyvenimą. Nesąmoningai elgiamės taip, kad sugrįžtume į vaikystėje įprastą padėtį, nepriklausomai nuo to, kaip nepatogiai joje jaučiamės ir kokie būname nelaimingi. Akivaizdu, kad ištrūkti iš šio uždaro rato nėra lengva. Tai pavyks tik jei išmoksime atpažinti tuos mus save griauti verčiančius mechanizmus.
Trumpa istorija: „Prieš kelias dienas išleidau savo vaikus į pikniką su kaimyne ir jos vaikais, labai norėjau pabūti viena, bet po keleto minučių tyloje pradėjau galvoti kokia esu stora, nervinga ir kokie baisūs mano plaukai“, – pasakoja 40 metų išsiskyrusi moteris.
Po to ji supyko dėl to, kad neturi laiko nueiti į sporto salę ir pradėjo svarstyti apie tai, kad viskas būtų paprasčiau, ji turėtų partnerį. Kilo skaudus klausimas – o kam ji reikalinga? Tokia negraži ir „išplaukusių“ linijų. Gal reikėjo pro pirštus žiūrėti į buvusio vyro nuklydimus ir rimtai vertinti jo priekaištus, kad neprisižiūri?
„Tuo metu sugrįžo vaikai ir dukrytė, kupina teigiamų emocijų, norėjo mane apsikabinti, aš buvau tokia įdirgusi, kad ją atstūmiau. Tuojau pat pasijutau dėl to bloga motina“, – pasakoja moteris.
Nenaudingi apmąstymai
Psichologai teigia, kad daug kas netenka psichologinės pusiausvyros nuolat savo galvose prasukdami savotišką neigiamų prisiminimų filmą. Yra poreikis suprasti ir apmąstyti tai, kas įvyko, kad galėtume tiems prisiminimas atrasti tinkamą vietą sąmonėje.
Konfliktai, trūkstama informacija, vienas kitam prieštaraujantys dalykai sukuria diskomfortą ir vidinę sumaištį. Mėginimas sumažinti tuos nerimą keliančius jausmus paleidžia nenaudingų apmąstymų ciklą ir galiausiai sukelia didelį stresą, kuris trukdo priimti sprendimus.
Prisimindami ankstesnes nesėkmes, darome negatyvias ir neteisingas išvadas, kurios gali paskatinti netekti savigarbos ir pajusti nepasitikėjimą savimi. Čia ir tikėjimas savo nepatrauklumu ir tuo, kad yra bloga motina. Blogiausia, kad tas tikėjimas tarsi tampa faktais ir lemia tolesnius sprendimus.
Mąstyti konstruktyviai
Nuolat besisukantį neigiamų išgyvenimų ir įvykių filmą galima sustabdyti pradėjus jį konstruktyviai analizuoti. Pirmiausia suvoksite kas išties tame įvykyje buvo svarbiausia, o paskui nuosekliai jį transformuosite pagal pateikiamus punktus. Nustebsit, kaip palengvėja.
- Suvokite, kad jaučiate diskomfortą dėl to kas yra įvykę praeityje.
- Pasistenkite suformuluoti teiginį, kurie kuo aiškiau išreiškia įvykio ar jausmo esmę, užsirašykite jį.
- Pagalvokite apie priežastis, dėl kurių tą teiginį laikote teisingu.
- Peržiūrėkite kiekvieną iš tų priežasčių atskirai ir pasistenkite objektyviai įvertinti kiek tai yra išties teisinga.
- Kiekvienu atveju atleiskite sau už tą vaidmenį, kurį toje situacijoje atlikote ir kitus žmones už tai, ką jie padarė.
- Dabar ankstesnis tos praeities situacijos vaizdas turėtų būti kiek pasikeitęs ir būtent jį palikite savo realybėje.
Eteriniai aliejai, padedantys kritus savivertei
Aromaterapeutai teigia, kad daugelį psichologinių būsenų galima pakeisti ar bent palengvinti naudojant eterinius aliejus.
Aukščiau aprašytais atvejais jie rekomenduoja keletą eterinių aliejų. Juos reikėtų rinktis ne tik pagal aprašymą, bet ir savo uoslę, manoma, kad žmogus pagal ją pasirenka būtent tai, ko jam tuo metu labiausiai reikia.
Įsigijus keletą pagal aprašymą, vėliau pagal uoslę galima rinktis kurią dieną kurį labiau norisi vartoti. Kaip jau ne kartą rašėme, aliejų poveikis yra plataus spektro, todėl juos galėsite naudoti ir kitais tikslais.
Bazilikų – atstato savęs vertinimo objektyvumą, švelnina kompleksus
Pelargonijų – šalina savęs naikinimo mechanizmus, nepilnavertiškumo kompleksą ir priklausomybę nuo svetimos nuomonės. Padeda atsistatyti po nemalonaus bendravimo. Atstato sveiką savo poelgių bei motyvų vertinimą.
Mairūnų – padeda atsikratyti blogų nuostatų. Greitai atstato dvasines jėgas po rimtų nemalonumų, netekčių, sielvarto. Užkrečia gyvenimo troškuliu, padeda greitai ir ramiai siekti savo tikslų.
Miros – Padeda suprasti ir atleisti ankstesnes aplinkinių klaidas. Padeda atsikratyti neteisingo savęs vertinimo, įgyti savigarbos.
Ramunėlių – naikina nepilnavertiškumo kompleksą, o esant sunkioms gyvenimo sąlygoms, padeda oriai susitvarkyti su sunkumais, išvengti depresijos ir pykčio.
Kokybiškų natūralių eterinių aliejų galite įsigyti www.feminabona24.com