Nuostabioji bergamotė sveikatai ir grožiui
Susitikimuose su skaitytojais patyrėme, kad paklausus, kokį iš visos paletės eterinių aliejų pirmiausia norėtų pauostyti, daugelis įvardija būtent bergamotę.
Bergamotės kvapas daugeliui ne tik malonus, bet ir žinomas, mat juo aromatizuojama arbata ir daugybė kosmetikos priemonių. Mokslininkai bergamotės eteriniame aliejuje aptiko per 200 vertingų medžiagų. Viena svarbiausių slopina raumenų spazmus, kita skausmą, dar kita ramina centrinę nervų sistemą ir suteikia žvalumo, didina darbingumą.
Kai kvapas toks malonus, tai vaisus, regis, turėtų būti skanus? Deja, visas bergamotės gėris yra odelėje, pats vaisius yra rūgštus ir maistui nenaudojamas.
Nedideli bergamočių medeliai dyglių auga Italijoje, Bergamo regione, žydi balandį smulkiais baltais ir salsvai kvepiančiais žiedais. Vaisiai panašūs į citrinas ir sveria apie 200 g. Jos prinoksta ir skinamos žiemą bei ankstyvą pavasarį, kai pradeda gelsti. Aliejus spaudžiamas iš odelės. Jis padeda gydyti žaizdas, grybines ir kitas odos ligas, minkština randus.
Praktinė nauda
Bergamotės eterinis aliejus toks veiksmingas, kad net juo aromatizuota arbata gali padėti saugantis nuo peršalimo ligų. Žinoma, reikėtų įsitikinti ar ji aromatizuota išties natūraliu bergamotės aliejumi, o ne pigesniu jo pakaitalu.
Gėrimas su bergamotės aliejumi tinka esant burnos ertmės infekcijoms, nes kovoja su mikrobais bei bakterijomis.
Bergamotės eterinis aliejus padeda sumažinti skausmą sergant cistitu, tinka temperatūrą ir riebalinį sluoksnį mažinančioms vonioms ir masažui nuo celiulito.
Inhaliacija su bergamotės eteriniu aliejumi padeda sumažinti nosiaryklės paburkimą, o patepus juo vietas, kur įkando vabzdžiai, jas ne tik dezinfekuojame, bet ir atsikratome niežėjimo.
Bergamotės aliejus padeda skaidyti riebalus, todėl jo dedama į riebių plaukų priežiūrai skirtas priemones, plaukai tampa tarsi šilkiniai ir neblizga nuo riebumo. Šis aliejus taip pat gerina riebios veido odos būklę, o kitų tipų jaunina bei mažina raukšles.
Atsargiai: bergamotės eterinis aliejus blogai dera su antibiotikais. Patepus juo odą negalima būti saulėje, nes gali atsirasti dėmių. Taip pat jis netinka tiems žmonėms, kurie alergiški citrusiniams vaisiams.
Jokiu būdu šio eterinio aliejaus negalima tepti ant odos nepraskiedus baziniu aliejumi, nes gali nudeginti. Tiems, kuriems sunku užmigti, taip pat reikėtų vengti bergamotės, nes ji suteikia tonuso bei budrumo. Ir kaip visuomet – nėščiosios bei žindančios moterys turėtų susilaikyti nuo bet kokių eksperimentų.
Kaip naudoti?
Burnai skalauti reikia 2-3 lašų bergamotės eterinio aliejaus pusei stiklinės (100 ml) vandens – iš pradžių užpilti juos ant sodos ar druskos, o paskui ištirpdyti, kad aliejus geriau pasiskirstytų.
Temperatūrą mažinančiam kompresui reikia 4 lašų bergamotės ir 50 ml vandens.
Į šampūno riebiems plaukams buteliuką pakaks 2 lašų, tiek pat užteks ir 1 litrui vandens darant inhaliacijas gerklei.
2-3 lašai į aromatinę lempą puikiai pasitarnaus patalpoms dezinfekuoti peršalimo ligų ir gripo sezonu.
Jei pajutote emocinį išsekimą, arba norite jo išvengti, galėtumėte gelbėtis tokiu mišiniu – po 5 lašus bergamotės ir levandų, pridedant 3 lašus apelsinų žiedų eterinio aliejaus.
5 lašeliai bergamotės aliejaus, sumaišyti su soda, druska arba grietinėle ir ištirpinti karštoje vonioje bus puiki priemonė spazmams atpalaiduoti.
5 lašeliai eterinio aliejaus, sumaišyti su 10 ml (2 arbatiniais šaukšteliais) augalinio aliejaus tinka gydant žaizdas.
Kokybiškų bergamočių natūralių eterinių aliejų galite įsigyti www.feminabona24.com