Nykštukų dirbtuvės: gaminame dovanas patys
Gruodžio vidurio vakarai patys tamsiausi ir niūriausi, tačiau yra būdas juos paversti kupinais džiaugsmo ir fantazijos. Arba tiesiog stebuklingomis, jei turite nedidukų vaikų. Namie galite kelioms savaitėms įkurti nykštukų dirbtuvėles ir drauge gaminti mielas kalėdines dovanėles, įspūdžiai garantuoti ilgam. Net tuomet, kai ateis pasišiaušusi paauglystė, vaikų širdyse bus likusi šių užsiėmimų šiluma bei bendrystės su tėvais jausmas.
Gaminti galima daug ką – eglutės žaisliukus iš gamtinių medžiagų, atvirukus iš džiovintų augalų, dėžutes ar popierių dovanų pakavimui, iš esmės viską, ko tik širdis geidžia. Mes siūlome kurti kvapnias dovanas – malonus pats procesas ir dovanos ne tik praktiškos, bet ir keliančios džiugesį, paliečiančios jausmus, žadinančios emocijas.
Pats paprasčiausias variantas – individualios kvapų kompozicijos. Turėdami 3-5 eterinius aliejus ir maišydami juos skirtingais deriniais ir proporcijomis, galite sukurti daug variantų skirtingiems žmonėms. Paskui teliks sugalvoti kaip juos pateikti – pagaminti druską voniai, kvepiančią pagalvėlę spintai ar supilti į miniatiūrinį buteliuką ir padovanoti kartu su aromatine lempa.
Visi eterinių aliejų kokteiliai, kurių receptūras patiksime, puikiai tinka aromatinėms lempoms, vonios priemonėms ir dovanų popieriui bei atvirukams aromatizuoti. Taip pat jais galima kvepianti į spintą dedamas pagalvėles.
Šiek tiek sudėtingesnis, bet mielas savo kuriama alchemine nuotaika – eteriniais aliejais aromatizuoto muilo gamyba. Iš pradžių ši idėja yra bauginanti, nes kyla mintis apie šarmus ir ilgą procesą, tačiau dabar, kai gaminti muilą yra vienas hobių, sugalvota ir kaip tą procesą palengvinti. Galima įsigyti jau paruošto muilo pagrindo, kurį tereikės ištirpdyti garų vonelėje ir įmaišyti pasirinktų eterinių aliejų kompoziciją ir gal sausų augalų dėl grožio, ypač jei muilo pagrindas bus skaidrus.
Galima panaudoti ir aguonų grūdelius, kvapniuosius pipirus ar gvazdikėlius, džiovintus rožių žiedlapius. Tuo tikslu galima net pasidairyti arbatų parduotuvėse – kartais ten pasitaiko mišinių su labai gražiai sudžiovintais žiedais. Tereiks išsitraukti vieną kitą.
Eterinių aliejų kokteiliai
Visus receptuose nurodytus eterinius aliejus reikia supilti į tamsaus stiklo buteliuką, uždaryti dangteliu ir gerokai pakočioti tarp šiltų delnų. Būtų labai gerai buteliuką po to palaikyti tamsioje spintoje 2-4 dienas, kad kompozicija galutinai susijungtų. Jeigu norite didesnio eterinio kokteilio kiekio, receptūroje nurodomus galite padidinti 2-3 kartus.
Kalėdinis kokteilis
Gerina nuotaiką, suteikia budrumo ir energijos
Po 5 lašelius eglės, citrinos ir bosvelijos eterinių aliejų.
Eglės, citrusų ir bosvelijos aromatas dezinfekuoja ir gaivina patalpos orą, o tuo pat metu dera su kepinių, meduolių ir mandarinų kvapais. Bosvelijos sakus žaizdų gydymui naudojo jau egiptiečiai. Teigiama, kad medicinos mokslo tėvu laikomas Hipokratas naudojo bosveliją kvėpavimo takų ligų gydymui.
Kokteilis pasakų miškas
P 5 lašus, pušų, eglių, kedrų, kadagių eterinių aliejų. Labai tiks gaminant muilą pirčiai ir norint sustiprinti kambaryje jau palaikytos eglutės kvapą.
Kokteilis imbieriniai sausainiai
10 lašų apelsinų eterinio aliejaus, 5 lašai imbierų eterinio aliejaus, 8 lašai cinamonų eterinio aliejaus, 1 lašas muskatų eterinio aliejaus.
Labai tiks aromatizuoti namus, ypač jei neturite laiko kalėdiniams kepiniams, namai kvepės taip, tarsi būtumėte kepusi. Puikiai tiks ir kalėdinio muilo gamybai.
Egzotiškos kalėdos
Jei norite įmantresnio ir sudėtingesnio bei rytietiškai sunkesnio aromato, pasinaudokite bosvelijos sakų ir miros aromatais. Po 5 lašus bosvelijos, miros, kedro, apelsino eterinių aliejų.
Gaivus rytas
Po 6 lašus bosvelijos ir pušies eterinių aliejų, 3 lašai greipfruto eterinio aliejaus.
Kaip pasigaminti muilą
Jei norite savo gamybos muilą turėti pačiu maloniausiu ir lengviausiu būdu, galite jį pradėti gaminti įsigiję taip vadinamą muilo bazę – t.y. jau pagamintą ir subrandintą muilą, kurį tereikės išlydyti garų vonelėje ir praturtinti natūraliais bei eteriniais aliejais, augalų dalimis ar prieskoniais, kietosios dalelės suteiks ne tik vaizdo, bet ir faktūrą, tiks kūno šveitimui. Jei norite spalvų, galite dažyti prieskonių milteliais arba specialiais dažais, kurių galima įsigyti ten pat, kaip ir muilo bazių. Spalvų ir formų deriniai – jau jūsų skonio ir fantazijos dalykas.
Muilo bazę pirmiausia reikia supjaustyti 1-2 cm kubeliais arba sutarkuoti. Po to supilkite į dubenėlį, įstatytą į didesnį puodą, kuriame pripilta vandens iki pusės ir kaitinkite maišydami, kol visas muilas suskystės. Kai muilo masė taps vientisos konsistencijos, įdėkite norimo nerafinuoto aliejaus, eterinio aliejaus ar kitų natūralių priedų. Gerai išmaišykite ir išpilstykite į formeles. Formelėse muilą laikykite 5-8 valandas. Yra ir tokių muilo bazių, iš kurių gaminamas muilas sustingta daug greičiau. Apie tai teiraukitės muilo bazių pardavėjų.
Medaus muilas
Reikės: 100 g skaidraus muilo pagrindo-bazės, 10 lašų eterinio jazminų aliejaus, po 1 arbatinį šaukštelį medaus ir bičių vaško, ¼ arbatinio šaukštelio ciberžolės.
Į ištirpintą muilo pagrindą įmaišyti pašildytą vašką su ciberžole (kurkuma), po to – medų ir labai gerai išmaišyti. Nuimti mišinį nuo garų vonelės, kiek praaušinti ir supilti eterinį aliejų, gerai išmaišyti ir supilti į formeles. Vietoje jazminų eterinio aliejas galite panaudoti ylang-ylang arba rožių eterinius aliejus.
Ramunėlių muilas
Reikės: 100 g. skaidrios muilo bazės, 1 arbatinio šaukštelio glicerino, 2 valgomųjų šaukštų ramunėlių, 5 lašų eterinio ramunėlių aliejaus ir 5 lašų mėtų eterinio aliejaus. Gaminti kaip ir ankstesnį muilą. Šis puikiai gaivina ir valo odą, tinka pasiimti į keliones.
Kokybiškų natūralių eterinių aliejų galite įsigyti www.feminabona24.com