Sezamų aliejus sveikatai
Sezamų aliejus savo naudingąsias savybes išlaiko metų metus. Jame daug vitaminų, cinko, magnio ir kalcio. Viename sezamų aliejaus šaukštelyje yra paros kalcio dozė, reikalinga suaugusiam žmogui. Šiame aliejuje kalcio yra daugiau nei sūryje, vadinamame kalcio šaltiniu.
Sezamų aliejuje yra ypač daug polinesočiųjų riebiųjų rūgščių (ir aštuonios svarbiausios aminorūgštys), taip pat fosforo, cinko, E, A vitaminų, baltymų ir natūralių antioksidantų. Sezamų aliejus vartojamas osteoporozės ir širdies kraujagyslių sistemos ligų profilaktikai. Sezamų aliejus Azijos šalyse yra populiarus, kaip alyvuogių aliejus Viduržemio jūros regione. Garsusis senovės gydytojas Avicena yra pateikęs bent šimtą receptų su sezamo aliejumi.
Nurodoma, kad sezamų aliejus veikia kaip antioksidantas ir antiseptikas, naikina grybelį, ramina uždegimą, stiprina kaulų audinį ir visą organizmą. Aliejus padeda sumažinti spazmus, raumenų ir sąnarių skausmus, gerina imunitetą, tinka sergant mažakraujyste.
Masažas su sezamų aliejumi
Apie šaukštą sezamo aliejaus sukamaisiais judesiais įtrinti į odą, po 15-20 min. nuplauti po šiltu dušu. Toks masažas ramina protą, suteikia lankstumo raiščiams ir raumenims, tvirtina kaulus.
Ajurvedoje sezamo aliejus naudojamas esant sąnarių skausmams, reumatoidiniam poliartritui, reumatizmui. Pašildytas sezamo aliejus švelniai įtrinamas į skaudamas vietas. Šiuolaikinė medicina jį rekomenduoja osteoporozės profilaktikai, nes jame yra kalcio, fosforo ir fitoestrogenų.
Sezamo aliejus valo iš kūno toksinus. Pašildykite sezamo aliejų, gerai įmasažuokite visą kūną. Palikite 15-30 minučių. Tada nusiprauskite po drungnu vandeniu. Nenaudokite jokių prausiklių ar muilų.