Sukurkim mišką namuose?
Pastaruoju metu daug kalbama apie nepaprastą miško poveikį žmogaus savijautai, todėl tapo smalsu, ar bent dalį to efekto galime išgauti namuose.
Kodėl reikėtų tai daryti? Paprasta – žiemą vakare po darbo į mišką vargu ar pakliūsime, o ką ir sakyti, jei sirguliuojame. Juk būtų malonu žolelių arbatą gurkšnoti miško laukymėje?
Pamėginkim pafantazuoti. Išjungiam TV, kišam į stalčių telefoną, patogiai įsitaisom ir imame pasirinktą gėrimą. Jį renkamės pagal tos akimirkos poreikį – gydomės ar atsipalaiduojame. Užsidedame keletą žvakių, kurios galėtų simbolizuoti laužą. Kažko trūksta? Žinoma, trūksta miško kvapo. Eteriniai aliejai gali jo suteikti geriau, nei namo parsineštos medžių šakelės.
Lietuviško miško kvapai
Šįsyk keliaukime į lietuvišką mišką – imkime tris pas mus augančių augalų kvapus. Eglės, kadagio ir čiobrelio aromatai ganėtinai stiprūs, tad geriausia būtų pasidaryti jų mišinį pasinaudojant augaliniu aliejumi. Tai paprasta – į arbatinį šaukštelį, pavyzdžiui, alyvuogių aliejaus lašinate po lašiuką visų eterinių aliejų. Toliau galite juo suvilgyti vatos diskelį ir pasidėti ant radiatoriaus arba panaudoti šį mišinį kojų masažui. Kurį laiką miško kvapas sklis po namus. Dar paprasčiau jei turite aromatų lempą – tuomet žinote, kaip elgtis.
Jeigu norėtumėte šį miško kvapų mišinį panaudoti vonioje – eterinius aliejus geriau lašinti į šaukštelį medaus arba druskos – taip jie žymiai geriau pasiskirstys vandenyje, o ne plaukios paviršiuje.
Jau ne kartą kalbėjome apie tai, kad kvapai ir eteriniai aliejai veikia visą žmogaus organizmą. Šįsyk pasidomėkime eglės, kada ir čiobrelio savybėmis. Visi trys augalai nuo seno naudojami ir liaudies medicinoje. Eteriniai aliejai gerokai palengvina naudojimąsi ir priartina augalų skleidžiamą gėrį prie mūsų, šiuolaikinių žmonių, gyvenimo ritmo.
Eglės spyglių eterinis aliejus
Ar žinojote, kad medžius tyrinėjantys mokslininkai kartais vadina eglę medžiu, kuris nepažįsta senatvės? Eglė gali gyventi 500 metų, išlaikydama savo sveiką žalumą ir gaivų kvapą. Net jų spygliukai ilgaamžiai, atsinaujina maždaug per 15 metų. Per tiek laiko jie surenka daug naudingų medžiagų ir saulės energijos. Visa tai žmogus gali gauti jų eterinio aliejaus flakonėlyje.
Teigiama, kad eglės spyglių eterinis aliejus padeda atsikosėti, mažinti uždegimą, užgyti žaizdoms, skatina medžiagų apykaitą, mažina patinimą, gerina darbingumą. Manoma, kad eglės eterinis aliejus veikia žmonių biologinį lauką ir padeda rasti vidinį atramos tašką. Tai naudinga išgyvenant stresą ar pervargus. Žmonės sako, kad jiems tai padeda sklaidyti depresyvias nuotaikas ir vienatvės jausmą.
Eglės eterinis aliejus tinka ir virusinių susirgimų profilaktikai. Ypač juo susidomėti turėtų žmonės dažnai sergantys bronchitu, plaučių uždegimu.
Liaudies medicinoje eglė naudota jau kelis tūkstančius metų prieš mūsų erą, apie tai minima šumerų raštuose. Eglės eterinis aliejus naudojamas lengvinant sąnarių skausmus. Jis tinka sveikatinančioms vonios bei pirties procedūroms.
Kadagių eterinis aliejus
Seniai yra žinoma, kad kadagynuose oras žymiai švaresnis nei bet kur kitur. Kadagio uogas nuo seno vartoja kulinarijoje, o eterinį aliejų – medicinoje ir kosmetologijoje. Jis nenustoja stebinti unikaliomis savybėmis bei efektyvumu.
Dar senovėje įvairių tautų žiniuonys rekomenduodavo nunešti ligonį į kadagyną, o jo šakelėmis būdavo smilkomi-dezinfekuojami būstai. Dabar kadagių eterinis aliejus labai vertinamas limfodrenažo procedūrose, nes jis aktyvina limfos tėkmę ir tuo pačiu padeda pašalinti iš organizmo toksinus. Įdomu tai, kad kadagio eterinis aliejus kažkaip „atskiria“ patogeninė mikroflorą ir ją naikina, nekenkdamas naudingiems mikroorganizmams. Tokiu būdu yra stiprinamas imunitetas ir organizmo savireguliacija.
Kadagių eterinis aliejus vartojamas sutrikus miegui, patiriant stresą ir jėgų stygių, apatiją. Padeda mažinti apetitą, o tiems, kas medituoja, susikaupti ir įgyti minties aiškumo.
Psichoterapeutai rekomenduoja šį eterinį aliejų vartoti siekiant sumažinti nerimo jausmą ir įvairias fobijas. Aromaterapeutai rekomenduoja jį rinktis, kai reikia sustiprinti atsparumą virusiniams susirgimams ar palengvinti kvėpavimo takų uždegimus. Vonios su kadagių aliejumi padeda pagerinti odos būklę, medžiagų apykaitą.
Čiobrelių eterinis aliejus
Čiobrelis yra žinomas nuo pačių seniausių laikų, nes jo tėvynė – Viduržemio jūros regionas. Čiobrelis minimas Hipokrato darbuose. Avicenai priklauso garbė išgauti iš jo gryną produktą – eterinį aliejų. Tas būdas – dviguba distiliacija garais, naudojamas iki šiol. Senojoje medicinoje čiobrelio eterinis aliejus naudotas gydant kvėpavimo takų ligas, parodontozę, pūlinukus, herpesą, seborėją bei daugybę moteriškų bei vyriškų ligų.
Čiobrelių eterinis aliejus naudojamas kaip pagalbinė priemonė gydant daugelį ligų dėl jo savybių mažinančių nuovargį ir depresyvias nuotaikas. Jis taip pat mažina sąnarių ir raumenų skausmą. Reikia žinoti, kad jis yra vienas iš nedaugelio, kurie kelia kraujospūdį.
Kokybiškų natūralių STYX eterinių aliejų galite įsigyti