Sveiki nuotaikos gerinimo būdai
Artėja metas, kai gamtos spalvos ir vaizdai taps kur kas skurdesni ir peno gerai nuotaikai gali nebesuteikti. Gerų emocijų pradėsime ieškoti siekdami kuo įvairesnių pojūčių. Šiltas pūkuotas pledas, nuo židinio plūstanti šilumos banga, iš orkaitės sklindantis aromatas, vasaros vaizdų nuotraukos – visiems prieinami ir išmėginti būdai. Kas dar tiktų?
Smaližiaujam
Šokoladą puikiai galima pakeisti orkaitėje keptų obuolių puselėmis su cinamonu, lėkštėje dar pagardintomis medaus ar uogienės šaukšteliu. Uogienių juk prisiverdam, bet pasidėję į rūsį, dažnokai „susitaupom“ iki kitos vasaros. Jei nevirėte šiemet patys, tai mamos, anytos, močiutės, šiaip geros draugės ar kolegos mielai padovanos kokį gaminį iš juodųjų ar raudonųjų serbentų. Juodieji serbentai yra pelnę pripažinimą, o raudonieji dažnai perdirbami tik todėl, kad visai nepražūtų. Išties, naudingųjų medžiagų, vitaminų ir mineralų juoduosiuose serbentuose yra daugiau nei daugelyje kitų uogų. Teigiama, kad juodieji serbentai užkerta kelią diabetui, regos sutrikimams. Tik svarbu nepadauginti – per didelis kiekis gali priversti stipriau krešėti kraują, padidinti skrandžio sulčių rūgštingumą, netinka sergant skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige, gastritu ir hepatitu.
Tikriausiai nustebsit, bet raudonieji serbentai iš pradžių buvo auginami būtent gydomaisiais tikslais. Juose yra medžiagų, kurios padeda normalizuoti kraujo krešėjimą, todėl tinka infarkto profilaktikai. Raudonuosiuose serbentuose yra kur kas daugiau vitamino C nei, citrinose, žemuogėse ar apelsinuose. Pektinai, esantys šiuose serbentuose, suriša blogąjį cholesterolį.
Mėgaujamės kvapais
Cinamono ar apelsinų kvapas, pasklindantis namuose, akivaizdžiai veikia nuotaiką. Jei dar to nepastebėjote – paeksperimentuokite. Žolelių arbata skaidriame puodelyje taip pat teigiamai veikia savo spalva bei aromatu. Tik gauti tų kvapų labai greitai ne taip paprasta – reikia jei ne pyragą kepti tai bent žolelių arbatos išsivirti.
Tik ką daryt, jei skubų darbą būtina užbaigti? Skubančio ir net arbatos puodelį atidėliojančio žmogaus poreikius šiuolaikinė pasiūla yra kruopščiai išstudijavusi. Jei anksčiau eterinius aliejus gydymo tikslais naudodavo tik specialistai, ta dabar jais prekiaujančių apstu.
Štai čia reikia būti budriems. Namų kvapai ar aromatinės žvakės dažniausiai yra pagamintos naudojant sintetinius kvapus. Su labai nedidelėmis išimtis, tad etiketes reikia studijuoti kruopščiai. Eteriniai aliejai yra žmogui naudingi, o sintetiniai greičiau atvirkščiai. Tad gudraujančių yra daug.
Tarkim, ant buteliuko gali būti užrašyta 90 proc. natūralus aromatinis aliejus ir gan demokratiškai kainuoti. Tačiau tai gali būti bet koks augalinis aliejus ir 10 proc. sintetinio aromato. Geruoju atveju tie 10 proc. gali būti ir eterinio aliejaus, tuomet verta pasiskaičiuoti ar ne labiau apsimoka nusipirkti tikro eterinio aliejaus ir prireikus įlašinti kelis lašelius į tą augalinį aliejų, kurio turite namuose. Puikiai tinka rankų, kojų ir viso kūno masažams.
Kokybiškų eterinių aliejų galite įsigyti feminabona24.com