Uoslės kaprizai
Kūdikiai per pirmuosius savo gyvenimo metus netenka 40-50 proc. prigimtinės uoslės. Žmonės, kurie pasiekė tokią amžiaus ribą, kad nebegali turėti vaikų, natūraliai vėl netenka dalies uoslės jautrumo. Uoslės suprastėjimas gali signalizuoti apie kai kurias ligas, tad jei jis staigus, reikėtų aiškintis, kodėl.
Atrodo visiškai natūralu, kad vos pradėję rūkyti žmonės netenka 50-60 proc. uoslės aštrumo. Rūkant ilgėliau, uoslė atsistato 20-30 proc., o štai metus rūkyti, uoslė tampa net 20 proc. geresnė, nei tam žmogui prieš pradedant rūkyti. Kvapus žmonės geriau užuodžia ką tik pabudę. 60-80 minučių uoslė atbunka, jei suvalgome aštrų, sūrų ar jūsų gėrybių patiekalą. Žmonės, kurią darbe kvapai yra svarbūs, dažnai visiškai intuityviai vengia žuvies patiekalų.
Uoslę galima treniruoti reguliariai įkvepiant kai kuriuos sudėtingus aromatus – rožės, verbenų, apelsinų žiedų, šalavijo, rozmarino, kadagio, sandalo, miros, pačiulės, tačiau su niekuo nepalyginamas ir pats geriausias uoslės treneris yra baziliko eterinis aliejus. Deja, uoslės jautrumas labiau priklauso nuo genotipo, o ne nuo treniruočių – jomis uoslę galima pagerinti viso labo iki 5 proc.
Hipersomija vadinamas padidintas jautrumas kvapams, hiposomija – sumažintas. Hipersomija atsiranda dėl ilgo seksualinio susilaikymo, dėl migrenos, po gimdymo, badaujant.
Hiposomija moterims pasireiškia pirmosiomis ciklo dienomis, o vyrams tai atsitinka 1-2 kartus per metus. Štai kodėl žymieji žmonės „nosys“ dažniausiai yra vyrai.
Įdomu, kad uoslę veikia alkoholiai gėrimai ir daro tai skirtingai. Uoslę sustiprina nedideliais kiekiais vartotas džinas, kamparis, martinis, raudonasis vynas, o mažina – degtinė, konjakas, tekila, viskis. Uoslę sumažinti gali ir deginimasis saulėje.
Šizosmija – kvapų iškraipymas – pasireiškia esant stresui, depresijai, nėštumo pradžioje, prasidedant lytinei brandai, klimaksui, vartojant narkotikus.
Kvapai mus natūraliai veikia nuo ankstyvos vaikystės – arbata su mėta, citrinos žievelė pyrage, česnaku patrinta duona, gerklės skalavimo skystis su šalaviju, padažas su baziliku, pasivaikščiojimas po pušyną, ką tik nuskintų rožių puokštė. Vėliau pasidarome ne tokie jautrūs aplinkos kvapams, o ir rožės greitai nuvysta, citrinos žievelė gal apdorota chemikalais, tad aromatai, atrodo, tampa mūsų gyvenime vis retesni. Ką jau ir sakyti apie žiemą, kai visus gamtos kvapus sustingdo šaltis.
Žmonės ne veltui sugalvojo kaip išgauti eterinius aliejus, juk taip įmanoma tapo patirti kvapų poveikius bet kur ir bet kada. Eterinius aliejus net galima palyginti su augalo krauju, kuriame yra visa, kas naudinga buvo pačiame augale. Eteriniai aliejai išplečia augalų panaudojimo galimybes, nes juos vartoti ir saugoti daug patogiau.
Pagal S. Mirgorodskajos knygą „Aromalogija Quantum Satis“ išleistą remiantis „STYX naturecosmetic“ kompanijos savininko Wolfgang Stix žiniomis.
Kokybiškų natūralių eterinių aliejų galite įsigyti www.feminabona24.com