); Skip to content

Augalų portretai 2023

MENINĖS FOTOGRAFIJOS KONKURSAS „AUGALŲ PORTRETAI 2023“

Birželio 16 d., jau šeštąjį kartą skelbiame meninės fotografijos konkurso „Augalų portretai 2023” pradžią!

Konkurso idėja – stiprinti žmogaus sąlytį su gamta, semtis iš jos stiprybės, ramybės ir minties koncentracijos.

Konkurso  „Augalų portretai“ organizatorius ir rėmėjas įmonė „ Femina Bona“ šiais metais švenčia 30-metį ir siekia prisidėti prie ąžuolų išsaugojimo iniciatyvų. Todėl šių metų konkurso temą dedikuojame ĄŽUOLAMS.

 Laukiame Jūsų fotografijų, kuriose modeliu tampa ąžuolas. Jis istoriškai laikomas garbingiausiu, lietuviams ypač svarbiu medžiu, jam buvo suteikta archetipinė gyvybės tęsėjo funkcija.

Kviečiame Jus būnant gamtoje ar keliaujant po Lietuvą sutelkti dėmesį į ažuolo lapus, giles, žievę, šakas ar šaknis. Užfiksuoti, kaip ąžuolas sąveikauja su aplinka, meta šešėlį, sąveikauja su kitais gamtos elementais.

Konkurso Tikslas – paskatinti fotografus bei mėgėjus išbandyti savo kūrybinius gebėjimus. Sukurti vizualiai įspūdingas ir susimąstyti verčiančias nuotraukas, kuriose būtų užfiksuotas ąžuolo grožis ir reikšmė.

Konkurso pradžia: birželio 16 d.

Konkurso pusfinalis: rugsėjo 15 d.

Konkurso finalas: preliminari data spalio 2 d.

 • PAGRINDINIS KONKURSO PRIZAS:

Pirmos vietos laimėtojui atiteks nakvynė dviems Odorata Gamtos Spa – gilių patyrimų, vidinių atradimų ir sakralaus poilsio erdvėje. Čia galėsite pasimėgauti žolynų skoniais, natūralios kosmetikos aromatais, šviežių vantų glamonėmis, masažais, grojančių dubenų garsais ir prisipildyti viskuo, ką gamta dovanoja Jums per Odorata Gamtos Spa rankas. FEMINA BONA įsteigtas prizas, kurio vertė 200 Eur.

Taip pat Jūsų laukia unikali Miško maudynių patirtis, kurios metus pajungsite visus savo pojūčius ir panirsite į gamtos pasaulį. Šį patyrimą Jums dovanoja GYVO ŽALIO.

GYVO ŽALIO, tai Gyvybę kurianti ir puoselėjanti erdvė, įsipareigojimas gamtai ir žmonėms, bendromis vertybėmisgrįstas palaikymo tinklas.

PUBLIKOS FAVORITO PRIZAS:

AMRES ART galerijos įsteigtas prizas – 200 Eur kuponas apsipirkti www.gallery.amres.art

AMRES ART, tai yra unikali edukacinė taikomojo meno erdvė, kurioje pristatomi meno, mados ir dizaino kūriniai yra sukurti intuityvios estetikos metodu.

PRIZAI 1-10 VIETOS LAIMĖTOJAMS:

FEMINA BONA įsteigtos 30 Eur vertės dovanos iš estetinių ritualų dovanų platformos: www.jausmudezute.lt

JAUSMŲ DĖŽUTĖ, tai estetinius kasdienius ritualus kuriančių dovanų erdvė. Visas čia gyvenančias dovanas vienija meilė estetikai ir tikriems pojūčiams. Čia susijungia intuityvus, sąmoningas gyvenimo būdas, vidinė prabanga ir dėmesys detalėms.

FLORISTAI ANT RIBOS įsteigtos dovanos – gėlių puokštės nugalėtojams.

FLORISTAI ANT RIBOS, tai profesionalai – diplomuoti floristai, kūrybingi ir atsidavę darbui. Pamišę dėl darbo su augalais. Dega noru kurti, nes floristika – jų gyvenimas. Noras, kad ši aistra gėlėms pasitarnautų žmonėms, neabejingiems grožiui ir augalams.

1-10 vietos bei publikos favorito prizų laimėtojų darbai bus eksponuojami „AUGALŲ PORTRETAI 2023“ fotografijos parodoje.

 • DALYVIAI:

Mūsų konkurse mėgsta dalyvauti tiek fotografai profesionalai, tiek ir menininkai mėgėjai.

 • FOTOGRAFIJOS DARBŲ PATEIKIMAS:

Iš vieno konkurso dalyvio lauksime ne daugiau nei 3-jų aukštos kokybės nuotraukų. Fotografijas būtina pateikti iki 2023 m. rugsėjo 15 d. 12 val.

Konkurso nuotraukas pateikite ir dalyvio anketą užpildykite čia:  https://augalupsichoterapija.lt/augalu-portretai-2023/

 • NUOTRAUKŲ TECHNINIAI REIKALAVIMAI:

Nuotraukos turi būti pateiktos JPG arba JPEG formatu. Fotografijų skaitmeninis dydis – ne mažesnis kaip 2 MB.

 • VERTINIMO KRITERIJAI:

Esminis vertinimo kriterijus emocija, originalumas, kompozicija, estetika. Būtina sąlyga techninė nuotraukų kokybė ne mažesnė kaip 2 MB.

KONKURSO KOMISIJOS NARIAI:

 • KOMISIJOS PIRMININKĖ: „Femina Bona“ ir AMRES ART įkūrėja ir vadovė Rasa Baltė-Balčiūnienė
 • Fotografė Monika Požerskytė
 • „AUGALŲ PORTRETAI 2022” konkurso nugalėtoja Rūta Mockapetrytė
 • Floristai ant ribos studijų vadovė Živilė Simanavičiūtė
 • Kampanijos „Ąžuolas – nacionalinis medis” sumanytoja, miško maudynių praktikė-edukatorė, aplinkosaugininkė Monika Peldavičiūtė
 • ORGANIZATORIAI:

Projekto organizatorius:  FEMINA BONA
Pagrindiniai idėjos partneriai: AMRES ART Gallery, Jausmų dėžutė, Floristai ant ribos, Gyvo Žalio.

 • KONKURSO BALSAVIMO ETAPAI:

– PUSFINALIS. Pasibaigus konkursui (rugsėjo 15 d.) skelbsime visas nuotraukas patekusias į konkurso pusfinalį – komisijos narių išrinktą TOP 100 fotografijų.
– PUBLIKOS FAVORITO RINKIMAI. Iš nuotraukų patekusių į pusfinalį rinksime publikos favoritą. Nugalės – daugiausiai „patinka“ (ir kitų „patinka” reakcijų)  surinkusi fotografija.
– FINALAS. Komisijos nariai iš 100 į pusfinalį patekusių nuotraukų išrinks TOP 10 įspūdingiausių kadrų ir pirmos vietos nugalėtoją.

* Projekto organizatoriai pasilieka teisę koreguoti konkurso sąlygas, atsižvelgiant į iškilusias nenumatytas aplinkybes ir pasilikti juridinę teisę naudoti konkurse dalyvaujančias nuotraukas komerciniais tikslais. Dalyvaudami konkurse patvirtinate, kad susipažinote ir sutinkate su konkurso taisyklėmis.


Pasirinkite kiek Jūsų nuotraukų dalyvaus konkurse. Iš vieno konkurso dalyvio lauksime ne daugiau nei 3-jų nuotraukų.
Meninės fotografijos konkursas
„Augalų portretai“

DARBŲ PANAUDOJIMAS
Konkurso dalyvis, pateikdamas nuotraukas (kūrinį) konkurso organizatoriui suteikia teisę viešai skelbti kūrinį, padarant jį prieinamą internetu (rengiant parodas, talpinant kūrinį turimose interneto svetainėse, socialiniuose tinkluose ar kitose žiniasklaidos priemonėse).
Konkurso dalyvis patvirtina ir atsako, kad jo pateikiama nuotrauka (kūrinys) yra originalus, nepažeidžiantis jokių trečiųjų asmenų teisių. Šalys susitaria bet kokius dėl šio konkurso kylančius ginčus ir nesutarimus spręsti taikiai derybų būdu. Jei taikiu būdu ginčo išspręsti nepavyksta, ginčas bus sprendžiamas Lietuvos Respublikos teisės aktuose nustatyta tvarka.
Konkurso dalyvis turi teisę pareikalauti, kad jo, kaip autoriaus, vardas būtų nurodomas viešai rodant ar kitaip panaudojant kūrinį.ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
Konkurso dalyvio pateikiamus asmens duomenis (vardą, pavardę, kontaktinę informaciją bei kitus konkurso dalyvio savanoriškai nurodomus asmens duomenis) tvarkys duomenų valdytojas FEMINA BONA, UAB (į.k. 133845750, adresas J. Jasinskio g. 4-1, LT-01112 Vilnius). Duomenys yra tvarkomi konkurso organizavimo ir nugalėtojo išrinkimo bei apdovanojimo tikslais, taip pat siekiant vykdyti įprastą FEMINA BONA, UAB veiklą ir įgyvendinti taikomas teisines prievoles. Duomenys yra tvarkomi asmens sutikimo pagrindu, kuris išreiškiamas savo noru užsiregistruojant dalyvauti konkurse bei FEMINA BONA, UAB taikomų teisinių prievolių pagrindu. Asmuo turi teisę bet kada atšaukti duotą sutikimą, taip pat teisę susipažinti su apie jį tvarkoma informacija, gauti jos kopiją (teisė į duomenų perkeliamumą), teisę reikalauti ištaisyti neteisingus ar netikslius asmens duomenis, teisę prieštarauti duomenų tvarkymui ir reikalauti jį apriboti, taip pat teisę prašyti, kad jo duomenys būtų ištrinti. Manydamas, kad jo duomenys yra tvarkomi pažeidžiant teisės aktų reikalavimus, asmuo turi teisę paduoti skundą priežiūros institucijai.
Duomenys yra tvarkomi tiek laiko, kiek yra būtina tvarkymo tikslams pasiekti, nebent teisės aktuose būtų numatytas reikalavimas ar pagrindas ilgesniam duomenų saugojimui, jei to reikia vykdant FEMINA BONA, UAB taikomas teisines prievoles ar ginant FEMINA BONA, UAB teises ir teisėtus interesus.
Tiek, kiek yra būtina tvarkymo tikslams pasiekti, FEMINA BONA, UAB duomenis gali perduoti tretiesiems asmenims – konkurso taisyklėse nurodytiems komisijos nariams bei įvairiems paslaugų teikėjams, tokiems kaip IT paslaugų teikėjai, el. pašto paslaugų teikėjai bei kiti paslaugų teikėjai, kurių paslaugomis naudojasi FEMINA BONA, UAB.
Norint sužinoti daugiau apie savo asmens duomenų tvarkymą, susisiekite su FEMINA BONA, UAB el. paštu info@augalupsichoterapija.lt