Eteriniai aliejai – tarsi Gyvybės vanduo
Daugybė iš gamtos kilusių medžiagų yra natūralios sveikatinimo priemonės, nes dauguma jų nenuodingos, nesukelia pašalinių efektų, o svarbiausia – nesuardo organizmo harmonijos.
Visos organizmo sistemos turi savireguliacijos mechanizmus ir jeigu jų grubiais vaistų poveikiais nesuardome, jis gydosi pats. Juk žinome, kad ant asfalto nubrozdinti keliai, įsipjautas pirštas ar sloga išgyja ir negydant. Tai kodėl reikėtų manyti, kad tas pas dėsnis jau nebeveikia kitoms organizmo sistemoms? Žinoma, kol jos neišbalansuotos, savireguliacijos mechanizmas „neišjungtas“.
Gydomoji žolelių ir gėlių galia tokia didelė, kad primena pasaką apie gyvąjį ar net gyvybės vandenį. Žmogui natūralumas yra jo laisvės išraiška – gali būti toks, koks yra, o augalų pasaulyje natūralumas yra jėgos išraiška – kuo jo daugiau, tuo daugiau ir jėgos. Jėgos, kuri, perduota žmonėms, leidžia jiems mėgautis gyvenimu, netrukdant visokioms kūno ir dvasios ligoms.
Gamtos dėsniai
Laukinių žvėrių niekas negydo, tad jei neveiktų savigydos mechanizmai ir instinktai, padedantys susirasti augalą, kurį reikia suvalgyti tam tikru momentu, jų populiacijos stipriai mažėtų ir be jokių epidemijų.
Žmonėms taip pat daugeliu atveju tereikia paskatinti organizmo savigydą, o ne išjungti ją, pakeičiant kita – cheminių vaistų poveikio sistema.
Viskas, ko savo kūne nenaudojame, ima nykti – pavyzdžiui, raumenys arba nebeveikti – pavyzdžiui, skrandis, jei valgome bet ką ir paskui geriame vaistus ir vėl valgome bet ką.
Visi nemalonūs pojūčiai yra organizmo nepasitenkinimo elgesiu su juo ženklas ir tuo pačiu kokios nors jo patiriamas negerovės simptomas. Nuslopinti jį lengva, tuomet organizmo signalų nebepaisoma, o jis sureaguoja lėtinėmis ligomis. Štai kaip ateiname prie gerokų krūvelių tablečių.
Augalai geri tuo, kad jie yra tokia pat gamtos dalis kaip ir žmogus pagal savo prigimtį. Eteriniai augalų aliejai yra labai stiprus jų koncentratas, todėl jų poveikis yra toks pats arba beveik toks pats kaip to paties pavadinimo augalo.
Beveik – todėl, kad labiau koncentruotas. Pavyzdžiui, mėtų arbata niekada nebus tokia koncentruota, kaip keli lašeliai aliejaus, su kuriais pasidarysime masažą ar vonią.
Kaip gaunami eteriniai aliejai?
Bene dažniausiai naudojamas būdas – distiliacija, veikiant augalus garais. Nuo didesnės temperatūros garų eterinio aliejaus gaunama daugiau, bet nukenčia jo kokybė. Štai kodėl to paties augalo aliejaus kainos gali skirtis. Dar blogiau, jei nesiskiria, o kokybė ir vertė skiriasi, todėl čia esminis dalykas – patikimas gamintojas ir platintojas.
AugaIų vaisių ir jų odelių eterinis aliejus gaunamas pigesniu būdu – spaudžiant ir centrifuguojant, o paskui filtruojant. Čia gamyba piginama atsisakant rektifikacijos ir iššaldymo, todėl kaina taip pat gali skirtis.
Dar vienas būdas – maceracija, kuri naudojama gaunant aliejus iš švelniausių lapelių – rožės, jazmino, mimozos, narcizo. Skaičiuojama, kad 10 g aliejaus pagaminti tokiu būdu kainuoja 50-100 JAV dolerių.
Nuo ko priklauso aliejų kaina?
Kalbame apie 100 proc. eterinius aliejus, kurių skirtingų gamintojų kaina gali gerokai skirtis. Čia labai panašiai kaip su alyvuogių aliejumi – net prekybos centruose kainų skalė yra didelė, o jei užeisite į specializuotas gurmanų parduotuves, kur prekiaujama aukščiausios kokybės aliejumi, išvydę kainas galite nustebti. Už didelę kainą aliejaus niekas nepirktų, jei nejustų akivaizdžių kokybės skirtumų.
Su eteriniais aliejais yra dar sudėtingiau, nes perkame juos ne tik dėl malonaus kvapo, bet ir tikėdamiesi poveikio. Eterinius aliejus savo darbe dažnai naudoja masažo ir kosmetologijos specialistai, tad jie tą poveikį ir jo skirtumus gan greitai pastebi.
Eterinių aliejų kaina priklauso ne tik nuo pačios žaliavos retumo, jos kiekio, kurio reikia gauti 1 l eterinio aliejaus, bet ir nuo gamintojo padėties rinkoje.
Čia kalbame ne apie reklamą ir net ne prekės ženklo garsumą, o apie tai, kad žaliavos rinkos jau seniai pasidalintos tarp stipriausiųjų. Pavyzdžiui, Styx Naturcosmetics yra viena tų, kuri nusigraibo pasiūlos „grietinėlę“ turi galimybę įgyti pačias geriausias žaliavas.
Mažiesiems gamintojams lieka ta žaliava, kurios nenuperka žymieji-didieji-senieji. Todėl aromatų pasaulyje prekės ženklo žinomumas yra pirmoji aukštos kokybės garantija.
Kokybė
Kokybė yra ne šiaip malonus žodis, eterinių aliejų atveju tai yra jų veiksmingumas ir saugumas vartoti. Kokybė priklauso nuo to, kur augo augalai, geriausia jei jie apskritai laukiniai, po to kada ir kaip buvo surinkti, saugomi, kokiu būdu išgaunamas eterinis aliejus, ar naudojamos išeigą didinančios cheminės medžiagos, kurios paskui tiesiog „išimamos“.
Tuo atveju, jei negalite pasikliauti gamintojo ar platintojo žinomumu, yra gan paprastas testas – ant balto popieriaus lašinamas lašelis eterinio aliejaus ir po kurio laiko, jam išgaravus, ant lapo neturi likti riebios dėmės, o spalva gali likti, jei aliejus ją turėjo.
Dar vienas požymis – jei įsigijote eterinio aliejaus, jį naudojate, o gyvenime nepadaugėjo lengvumo, džiaugsmo, puikios savijautos, reikia išmėginti kito gamintojo aliejų.
Kokybiškų natūralių eterinių aliejų galite įsigyti www.feminabona24.com