Eteriniai aliejai vonioms
Tai bene galingiausias eterinių aliejų panaudojimo būdas. Efektas labai greitas, nes su eteriniais aliejais susiliečiama didžiuliu odos paviršiumi. Eterinis aliejus greitai įsismelkia per odą, patenka į limfos sistemą, o tuo pat metu per nosį ir kvėpavimo sistemą paveikia nervų sistemą.
Klasikiniu būdu ruošiant aromaterapinę vonią eterinis aliejus (keli lašeliai) sumaišomi su 30–60 g emulsiklio (druska, soda, medus, vonios putos, grietinėlė, išrūgos), o tada mišinys įpilamas į vandenį.
Emulsikliai padeda paskirstyti į mikroskopinius lašelius suskaidytus lašus po visą vandenį, o tai suteikia glaudesnę sąveiką su odos paviršiumi.
Kitas metodas yra vadinamas „tinginių“, nes atsisakoma emulsiklio. Tačiau jis nėra ir toks saugus – gan dideli lašeliai plaukioja vandens paviršiuje ir gali nudeginti odą iki raudonų dėmių. Be to, sumažėja ir poveikis, nes mažesnis ir salyčio su oda plotas.
Po tokios vonios reikėtų ne šluostytis rankšluosčiu, bet natūraliai išdžiūti, kad aliejus spėtų susigerti.
Procedūros laikas. Palaipsniui ilgėja nuo 5 iki 20 minučių. Svarbi ir vandens temperatūra. Tai gali pakeisti poveikio pobūdį. 30 laipsnių temperatūros vonia su eteriniais aliejais (verbenos, rozmarino, šalavijo) tonizuoja. 40 laipsnių temperatūros vonia su sandalo, bosvelijos ir miros eteriniais aliejais ramina. Tokia pat temperatūra tinka gydantis nuo peršalimo (citrina, pušis, čiobrelis) ar po didelių fizinių krūvių (mėta, verbena, imbieras). 36 laipsnių temperatūros vonia su (ylang-ylang, vetiverija, pačiulė, neroli) yra laikoma erotizuojančia.
Kūno temperatūros (36-37 laipsniai) vonios vanduo yra laikomas saugiausiu ir universaliausiu, jei nesiekiame sustiprinto efekto.