Gvazdikėlių eterinio aliejaus netikėtumai
Tas mažas, šiek tiek gamtos sukurtą vinutę primenantis, prieskonis gali būti matytas senelės išvirtame kompote ar uogienėje. Kvapą galėjote užuosti ir pas odontologą, nes yra vaistų su stipriai dezinfekuojančiu eteriniu gvazdikėlių aliejumi.
Gvazdikėlių kvapo tikrai yra daugybėje kvepalų ir kosmetikos priemonių, tik ne visuomet jį lengva išskirti visoje aromatų puokštėje. Tikriausiai labiausiai nustebins faktas, kad gvazdikėlių eterinis aliejus veikia kaip afrodiziakas ir puikiai dera su rožių ir ylang-ylang eteriniais aliejais.
Plati dirva apgavystėms
Eterinis aliejus išgaunamas beveik iš visų gvazdikėlių dalių, kvapas gali atrodyti panašus, tačiau savybės ir kaina skiriasi.
Aliejus gali būti gaunamas iš augalo šakų, lapų ar pumpurų. Vertingiausias, ir vienintelis skirtas naudoti namuose, yra pumpurų aliejus, kuris, skirtingai nei kitos rūšys, kur kas mažiau dirgina odą.
Renkantis gvazdikėlių eterinį aliejų, turite būti labai atsargūs, nes nepatikimi platintojai gali brangiausią aukštos kokybės pumpurų aliejų pakeisti kur kas pigesniu ir odą labiau dirginančių aliejumi iš šakų ūglių.
Pumpurų eterinis aliejus yra šviesus, turi vaisių ir medienos aromato, o laikui bėgant paruduoja. Iš šakų pagamintas aliejus turi aštrų medienos ir prieskonių kvapą, o iš lapų – kvepia degančiu medžiu.
Emocinis poveikis
Eterinis gvazdikėlių aliejus suteikia žmogui ramybės ir šilumos pojūtį, padeda susidoroti su savo negatyvia patirtimi, nervingumu, abejonėmis ir baimėmis. Skatina asmenybės augimą, padeda subalansuoti emocijas po traumų, operacijų ir ligų.
Tiems, kas domisi sapnais ir kita subtilia žmogų pasiekiančia informacija, gali būti svarbu tai, kad manoma, jog gvazdikėlių aliejus gali pritraukti pranašiškus sapnus ir veikia kaip apsauga. Taip pat jis sumažina giluminę įtampą ir iš jos kylantį virpulį bei proto pervargimą.
Prireikus nuolat naudoti gvazdikėlių eterinį aliejų, galima pasigaminti kvepalų mišinį, geriausiai derinant su šalavijais, ylang-ylang, rožėmis, bergamotėmis arba greipfrutais.
Gydomosios savybės
Gvazdikėlių aliejaus antivirusinės ir antibakterinės savybės pagal efektyvumą gali būti lyginamos su geriausiais spygliuočių antiseptikais. Jis puikiai tinka saugant nuo infekcijų ir epidemijų plitimo, spartina atsigavimą sergant virusinėmis ir peršalimo ligomis. Gvazdikėlių aliejus yra veiksmingas žarnyno infekcijų atvejais.
Gvazdikėlių eterinio aliejaus priešuždegiminės savybės padeda sparčiau gyti burnos ertmės sužalojimams, gydant pulpitą ir periodonto ligas, be to, mažina dantų skausmą.
Šis aliejus optimizuojančiai veikia visus virškinimo organus, gerina kraujotaką, atpalaiduoja spazmus. Tinka sergant reumatizmu, artritu, bronchitu.
Gvazdikėlių eterinis aliejus padeda normalizuoti mėnesinių ciklą ir gerina gimdos tonusą.
Kosmetikoje ir buityje
Kaip ir visi aštrūs eteriniai aliejai, gvazdikėliai kosmetikoje naudojami atsargiai. Gvazdikėlių eterinis aliejus, atskiestas augaliniu baziniu aliejumi, gali būti naudojamas visų odos tipų (išskyrus padidėjusio jautrumo) tonusui palaikyti.
Dažniausiai jis naudojamas sunkiems sužalojimams gydyti – mėlynėms, žaizdoms, nudegimams, spuogams, įpjovimams.
Buityje gvazdikėlių eterinis aliejus yra toks pat veiksmingas kaip levandų, padeda atsikratyti kandžių, tinka aromatizuoti spintas ir rūbines. Gvazdikėlių aromatas taip pat gąsdina kitus vabzdžius – muses, skruzdes ir uodus. Gvazdikėlių eteriniu aliejumi galima dezinfekuoti orą patalpose.
Turint patikimo gamintojo gvazdikėlių eterinio aliejaus, įsigyto iš labai patikimo platintojo, galima net naudoti gaminant maistą.
Atsargumo priemonės
Dėl poveikio gimdos tonusui ir hormonams, gvazdikėlių eterinio aliejaus geriau nevartoti nėštumo metu.
Naudoti šį aliejų reikia tik atskiestą baziniu aliejumi, optimali koncentracija yra 1 proc. Jokiu būdu negalima viršyti rekomendacijų dėl dozių net 1 lašeliu aliejaus. Negalima naudoti šio aliejaus nervinių ir hipertenzijos krizių metu.
Naudojimo būdai
Prireikus naudoti kaip anestetiką, 2 lašus gvazdikėlių eterinio aliejaus reikia ištirpinti šaukštelyje medaus.
Aromatų medalione naudokite ne daugiau kaip 2 lašus gvazdikėlių aliejaus.
Aromatų lempoje – iki 4, bet „pažintis“ visada prasideda vos 1 lašeliu.
Šiltoje aromatinėje vonioje galite naudoti ne daugiau kaip 4 iš anksto atskiesto gvazdikėlių aliejaus lašus.
Gydant dantenas, jos tepamos 6 lašų gvazdikėlių aliejaus mišiniu su 15 g bazinio aliejaus.
Dantų skausmas lengvinamas 1 lašą gvazdikėlių eterinio aliejaus užlašinant ant medvilnės tampono.
Masažui neturėtumėte pridėti daugiau kaip 4 lašus gvazdikėlių į bazinį aliejų.
Norint pasigaminti apsauginį losjoną nuo vabzdžių, 4 lašus eterinio gvazdikėlių aliejaus reikia pridėti į 10 ml bet kurio bazinio aliejaus.
Kokybiškų natūralių eterinių aliejų galite įsigyti www.feminabona24.com