Kaip saugotis nuo virusų?
Pasaulis dėl virusų plitimo šiuo metu patiria beveik paniką. Pirmiausia būtent jos ir reikia saugotis. Bet kokia nervinė įtampa didina susirgimo pavojų. Tai pasitvirtina kiekvienas metais, kai pranešama apie gripo epidemiją. Tačiau gripu ar dėl kiokio viruso plitimo suserga ne visi.
Kas lieka sveiki?
Sveiki išlieka pirmiausia tie, kurių stipriausias imunitetas bei higienos įgūdžiai.
Kai kam gal atrodo liguistas itin dažnas rankų plovimas, bet tą verta daryti kaskart, kai iš lauko, parduotuvių ar visuomeninio transporto sugrįžtate namo ar į darbą. Dar kartą rankas nusiplauti verta prieš valgant.
Labai naudinga dezinfekuoti patalpų paviršius bei orą. Tam yra daugybė priemonių, tačiau eteriniai aliejai yra pati maloniausia, o jų veiksmingumas patvirtintas medicinos. Po dezinfekavimo eteriniais aliejais žūsta 96 proc. virusų ir bakterijų.
Skeptikai gali gūžčioti pečiais, nes eteriniai aliejai tai ne stiprios cheminės medžiagos, kurios naudojamos dezinfekcijai ligoninėse. Pastarosios masiniam naudojimui yra tiesiog pigesnės.
Beje, medicininės priemonės kartais imamos masiškai naudoti visai nepagrįstai. Dabar jau esame informuoti, kad kaukės ant burnų bei nosių, masiškai dėvimos Kinijoje, išties neapsaugo nuo virusų. Nuolat dezinfekuoti kvėpavimo takų gleivinę arba įkvepiamą orą būtų kur kas efektyviau.
Profilaktika
Virusai, kurie plinta oro lašeliniu būdu sukelia slogą, kosulį, nemalonų pojūtį gerklėje, dirglumą, silpnumą, galvos skausmą, raumenų ir sąnarių skausmą bei sudaužyto kūno pojūtį. Pastaraisiais metais mokslininkai tyrinėjo kokie eteriniai aliejai ir jų deriniai yra efektyviausia profilaktika prieš peršalimo ligas bei gripą.
Viskas gan paprasta – kai įkvepiame orą, prisodrintą eteriniais aliejais, kurie gaunami iš nuo seno gydymui naudotų augalų, mikroskopinės dalelytės lygiu sluoksneliu padengia gleivines ir taip sukuria virusams ir bakterijoms neįveikiamą barjerą.
Anksčiau žmonės skalaudavo, gerdavo, garindavo, paviršius dezinfekuodavo iš anksto prisiruoštų vaizažolių nuoirais ir ekstraktais. Dabar yra kur kas patogesnė ir lengviau naudojama priemonė – eteriniai aliejai.
Veiksmingiausi eteriniai aliejai profilaktikai yra eukalipto, pipirmėčių, citrusinių vaisių, arbatmedžio, ramunėlių, levandų, spygliuočių (kadagio, kedro, tujos, baltosios eglės, kipariso), kardamono, cinamono, gvazdikėlių, rozmarinų eteriniai aliejai. Ajurvedos medicinoje dar minimas citrinžolės eterinis aliejus. Apie daugumą jų esame atskirai rašę kituose savo E-žurnalo „Augalų psichoterapija“ straipsniuose.
Profilaktikai tinka patalpų aromatizavimas su difuzoriumi arba aromatų lempa, vonios su aliejais bei kažkas panašaus į aromamedalionus, kuriuos nešiosite po drabužiais ir jie labai pamažu skleis savo kvapą. Tai gali būti tiesiog keli lašai eterinio aliejaus ant apykaklės vidinės pusė ar šaliko. Tik prieš tai patikrinkite mažai matomoje vietoje kaip tas aleijus veikia audinį, nes galite drabušį sugadinti.
Kaip naudoti?
Daugumą eterinių aliejų kojų pėdų, krūtinės ar kaklo įtrynimams reikėtų vartoti tik praskiedus baziniu augaliniu aliejumi, kad nesudirgintų odos. Į 2 arbatinius šaukštelius migdolų, vynuogių kauliukų ar alyvuogių aliejaus įlašinti tik 2-4 lašelius eterinio aliejaus ir gerai išmaišyti.
Inhaliacijoms galima naudoti garų vonelę – į karštą vandenį įpilti kelis lašus (4-6) eterinio aliejaus ar kelių jų mišinio ir giliai kvėpuoti. Kai nėra sąlygų, esate ne namie, galima kartą kitą įkvėpti tiesiai iš atsukto buteliuko. Alergiškiems ar astma sergantiems žmonėms taip daryti jokiu būdu negalima.
Imuninę sistemą gerai palaiko kojų pėdų ir stuburo srities masažas su eteriniais aliejais. Šiose srityse per odos poras bei nervų galūnėles bei biologiškai aktyvius taškus aliejus labai greitai patenka į organizmą. Tai teigiamai veikia visus procesus – mažina nemalonius simptomus. Tokį masažą galima atlikti vakare ar rytą.
Efektyvu eteriniais aliejais (specialiai paruoštu su jais tirpalu) skalauti skaudančią gerklę. 5 lašus eterinio aliejaus sumaišyti su arbatiniu šaukšteliu medaus ir ištirpinti 38-40 laipsnių šilto vandens. Skalauti iš pradžių reikėtų kas valandą, o paskui 5 kartus per dieną.
Spygliuočių eteriniai aliejai turi ryškų antibakterinį, priešuždegiminį bei stiprinantį imunitetą poveikį. Pušies, kadagio, šalavijo, arbatmedžio derinys ypač efektyvus.
Natūralių kokybiškų eterinių STYX aliejų galite įsigyti www.feminabona24.com
Geriausi natūralūs antiseptikai yra arbatmedis, šalavijas, levandos, rozmarinas ir eukaliptas. Levandos su arbatmedžiu arba eukaliptu padeda mažinti temperatūrą, gerina prakaitavimą, kas naudinga kovojant su virusias.