Skani ir kvapni pagalba viduržiemį
Ką jau ir sakyti, neseniai praėjusios didžiosios metų šventės dažniausiai yra nemenkas išmėginimas mūsų organizmui. Patyręs maisto ir įvairiausių gėrimų perteklių, visas organizmas prašyte prašosi iškrovos dienų, sveikų skysčių ir mineralų bei vitaminų dozės. Skamba gan mediciniškai, tačiau išties šios procedūros gali būti net labai malonios. Pavyzdžiui, didelio mango vaisiaus pavidalu.
Kalio dozė
Vienas didelis vaisius suteikia organizmui visos paros kalio dozę, kuris būtinas širdies ir kraujagyslių sistemos veiklai. Šviežios mango sultys padeda stiprinti kraujagyslių sieneles, todėl vartojamos aterosklerozės profilaktikai.
Tikrai ne blogiau veikia iš mango padarytas glotnutis, į kurį dar galima įdėti šviežių bazilikų lapelių. Jų žaliesiems kokteiliams beveik visą žiemą galima rasti prekybos centruose, vazonėliuose.
Vaisius plius bazilikas
Čia vertėtų priminti, kad bazilikas taip pat yra puikus gamtinis antibiotikas. Dėl eterinių aliejų gausos bazilikas efektyviai gina organizmą nuo bakterijų, virusų, grybelių, tad saugo nuo infekcijų ir dezinfekuoja. Baziliko nuoviras Indijoje yra tradiciškai vartojamas, jei žmogus suserga ir jam pakyla kūno temperatūra.
Mangai puikiai valo ir normalizuoja inkstų veiklą. Įtraukite šį vaisių į iškrovos dienų meniu – pagerinsite medžiagų apykaitą. Stiklinė šviežių sulčių, išgerta iš ryto, – žvalumo užtaisas visai dienai. Tyrimai parodė, kad manguose gausu antioksidantų – medžiagų, kovojančių su laisvaisiais radikalais, kurie provokuoja vėžio atsiradimą.
Reikia sunokusio
Prinokę vaisiai turi būti minkšti, o prie kotelio turėti nedidelį įdubimą. Prinokusio mango kauliukas plokščias, o minkštimas – švelnus ir saldus. Jis gali turėti įvairių skonio atspalvių, primenančių kitus vaisius, bet visuomet juntamas ir kažkas panašaus į sakų skonį. Kad vaisius prinoktų, reikia jį palikti 2 – 3 dienoms kambario temperatūroje.
Mangų vaisiai turi angliavandenių, baltymų, organinių medžiagų, juose daug mineralinių medžiagų ir vitaminų C, E, B. Vaisiai valgomi švieži, sunokę, bet nepernokę. Mangų dedama ruošiant užkandžius, salotas, galima pridėti gaminat paukštienos ir kitos švelnios mėsos patiekalus.
Veidui
Manguose yra fermentų, kurie stabdo raukšlių atsiradimą, palaiko odos elastingumą ir stangrumą. Iš kelių nedidelių prinokusio vaisiaus gabalėlių galima pasidaryti kaukę veidui ir kaklui.
Vaisių sutrinti į tyrelę, pridėti šiek tiek augalinio aliejaus ir įlašinti gelis lašelius eterinio aliejaus. Šalavijo, jei norite sumažinti mimikos raukšleles ir sutraukti odos poras bei padidinti jos stangrumą. Pelargonijos eterinis aliejus gerina odos kraujotakos mikrocirkuliaciją, odos elastingumą ir padeda palaikyti drėgmę.
Šalavijo arba pelargonijos eterinių aliejų galite įsilašinti ir į naudojamus kremus. Geriau tai daryti ne į visą indelį, o lašinti į vienam kartui skirtą kiekį, jam pakas vos vieno lašelio eterinio aliejaus. Labai svarbu gerai išmaišyti ir iš anksto patikrinti ar eterinis aliejus neerzina odos. Iš vakaro patepkite odą alkūnės linkyje – jei neparaus, tai labai tikėtina, kad nesuerzins odos ir įmaišytas į kremą.
Kokybiškų natūralių eterinių aliejų galite įsigyti www.feminabona24.com