Šventinė ruoša su dezinfekcija
Prisipažinkim, kiekvieną pavasarį prieš Šv.Velykas apgailestaudavome, kad namų ruošai laiko trūksta. Jei daugiau būtume namie, tai… Šiemet, kai esame namie daugiau, nei įprasta, mūsų laukia naujas iššūkis. Tvarkydami namus, juntame poreikį ir viską papildomai dezinfekuoti – maža ką.
Šiemet dar nė kiek ne mažiau svarbu „dezinfekuoti“ ir savo mintis bei nuotaikas. Tegu kitaip, bet pavasaris atėjo ir vasara greitai ateis, o kol kas pasirūpinkime šiandienos džiaugsmais. Tad šį straipsnį parengėme turėdami omenyje kelis prieššventinės ruošos aspektus.
Daiktų karantino vieta
Prieškambaris šiuo metu yra tarsi priešakinė fronto linija – per jį į namus gali patekti tai, ko nenorėtume.
Galime padaryti, kad nepatektų – įrenkime ten savotišką karantiną, kuriame laiką leisdami į namus įnešti daiktai taps garantuotai draugiški esantiems namie.
Šį procesą pagreitina eteriniai aliejai – garindami juos, dezinfekuojame drabužius ir pirkinių maišelius nė kiek ne blogiau nei palikę juos atvirame ore balkone. Galgi ir gerokai geriau, jei turėsime omenyje, kad būtent eteriniais aliejais pradėjus dezinfekuoti karo ligonines, žmonės pradėjo geriau sveikti.
Labai gerai yra pradėti dezinfekuoti tą vietą, į kurią ateisime, tuomet kai iš jos dar tik išeiname. Tikrai smagu sugrįžti į maloniai kvepiančius namus.
Labai tiks STYX pušų, kedrų, arbatmedžių, bergamočių, apelsinų, citrinų eteriniai aliejai.
Degančios aromatinės lempos, išeidami iš namų, nepaliksime, tačiau tikrai galime užlašinti lašelį kitą ant sudžiovintų augalų, saujos kavos pupelių, sudėtų į dailų stiklo indą ar audinio maišelį ar paprasčiausios servetėlės. Gerai jei tą indą galite po valandos uždengti, jei kvapo bus per daug.
Nusiplovę rankas, nusirengę viršutinius drabužius ir dar kartą nusiplovę rankas, galime prieškambaryje užsidegti aromatinę lempą – tegu ji perima dezinfekavimo estafetę. 5 kvadratiniams patalpos metrams reikia 1-2 lašų eterinių aliejų.
Pušų ir arbatmedžių eteriniai aliejai naikina ne tik bakterijas, bet ir virusus. Priešvirusinį poveikį taip pat turi eukalipto ir kadagių eteriniai aliejai. Citrusinių vaisių kvapai teigiamai veikia nuotaiką ir naikina bakterijas.
Nereikia vartoti visko vienu metu – pakanka tam kartui imti vieną spygliuočių ir vieną citrusinių vaisių kvapą, o kitą kartą pasirinkti kitus.
Atvirai virtuvei
Citrusinių vaisų kvapai taip pat gerai tinka virtuvei. Tai apelsinų, greipfrutų, citrinų, bergamočių, o šiuo apsisaugojimo nuo virusų laikotarpiu ir citrinžolių eteriniai aliejai. Jie gerai nuteikia, džiugina gaivumu, kol gaminame, o ir paskui efektyviai neutralizuoja kvapus.
Virtuvėje visada yra labai daug kvapų, o kai ji sujungta su kitomis erdvėmis, aromatai, ne visai tie, apie kokius gal svajotume, pasklinda visur.
Kelios gudrybės virtuvei: 5 lašai gvazdikėlių ir 4 lašai citrinos, sumaišyti su druska ir palikti atvirame indelyje skleis aromatą ilgesnį laiką.
4-6 lašus eterinių aliejų galite įlašinti į jau pasenusią kavą ar arbatžoles, supilti į indelį ir jo neuždengti. Eterinių aliejų galite užlašinti ant pupelių ar net kruopų, kurios natūraliai atrodo virtuvėje ir puikiai pasitarnauja aliejus sugerdamos, o paskui pamažu atiduodamos kvapą. Žinoma, maistų jų paskui nebenaudokite.
Prieš skalbdami virtuvės rankšluosčius, šluostes ir servetėles, galite juos bent pusvalandį pamirkyti vandenyje su eteriniais aliejais, pranyks ne tik nemalonūs kvapai, bet ir bakterijos.
Į indų plovimo skystį įpilkite 2-3 lašus rozmarino arba baziliko eterinio aliejaus, geria suplakite, virtuvėje sklis prieskoninių žolelių kvapas. Dabar, kai rankas tenka plauti dažnai, nes norime saugotis nuo virusų, į skystą muilą tiek virtuvėje, tiek vonios kambaryje galime įpilti virusus naikinančių spygliuočių eterinių aliejų. Rankoms tai bus draugiškiau nei ūkiškas muilas ar nuolat naudojamas dezinfekcinis skystis.
Kokybiškų natūralių STYX eterinių aliejų galite įsigyti www.feminabona24.com