Vaistažoles keičia eteriniai aliejai?
Mūsų krašte nuo senų laikų pakanka vaistingųjų augalų, kurie auga tiesiog pievose, todėl kiekvienuose namuose, tamsioje palėpėje, prieš kokį šimtmetį kabėdavo ne vienas ryšelis kvapniųjų žolelių.
Nuotraukoje matote įrankį, kuriuo žolelės būdavo smulkinamos – juk kai kas jų prisiruošdavo ne tik savo reikmėms.
Žoliavimo ir jų arbatų gėrimo tradiciją išlaikyti būtų gražu – žoliavimas su maža dukrele, kai ji, stovėdama ant tėviškės žemės, kažko įdomaus mokosi iš savo mamos, sukuria gilius ryšius ir palieka pėdsaką santykiuose.
Tradiciniai dalykai naujiems laikams
Pievoje atpažinti bent keletą vaistingųjų žolynų, iš kurių galima išvirti arbatą visai stovyklaujančių draugų kompanijai, merginą lengvai paverčia įdomia raganaite. Tiesą sakant, vaikinams žoliavimas irgi naudingas – pavyzdžiui, žolininkas Marius Lasinskas apie tai išleido vaikams skirtą knygą.
VAIKAI VAISTAŽOLIŲ PASAULYJE: pažintinė kelionė su žolininku nuostabiu vaistažolių taku
Knyga, gamta ir ryšiai tarp žmonių pastaraisias metais įgyja visai kitą prasmę – padeda galutinai nepersikelti į prietaisų ekranų gyvenimą. Kitaip tariant, esame didžiuliai augalų gerbėjai ir draugai, tačiau nuneigti gyvenimo pokyčių irgi neketiname.
Žmonės dabar ieško patogių ir greitų poveikių. Būtent dėl to, taip išpopuliarėjo cheminiai vaistai. Tačiau visiškai nebūtina kaskart griebtis jų – natūralūs eteriniai aliejai kuo puikiausiai gali atstoti vaistinguosius augalus.
Patikrintas efektyvumas
Moksliniais tyrimais nustatyta, kad eteriniai aliejai, patepti ant žmogaus odos, poveikį viso kūno ląstelėms ima daryti jau po 3 sekudžių.
Didžiulį poveikį jie daro ir per uoslę – labai patogu turėti rankinėje buteliuką eterinio aliejaus, iš kurio keletą kartų įkvėpus, galima nusikratyti nuovargio, apsnūdimo ar nuraminti nervus.
Beje, eterinius aliejus, prieš juos vartojant ant odos, reikia gerokai praskiesti – prie 90 lašų augalinio aliejaus, kuris naudingas odai, tereikia pridėti 10 lašų eterinio aliejaus ir gausite masažui tinkamą mišinį. Įsivaizduojat, kaip ilgai užteks vieno vienintelio eterinio aliejaus buteliuko?
Neprireiks ir masažistės – pačiai galima kuo puikiausiai masažuotis kojų padus, rankų delnus ir ausų kriaukleles, kuriuose yra išdėstyti aktyvūs visų organizmo sistemų taškai. Išmėginkit kurį vakarą ir greitai suprasit, kiek praradote to nedarydamos anksčiau.
Paveikslėlyje matote ne tik su vidaus organais susijusias padų zonas, bet ir specialias šlepetes, skirtas joms masažuoti. Lietuvoje tokių matyti neteko, bet Rytų šalyse jos turėtų būti populiarios.
Kaip pasirinkti?
Tad kaip eteriniai aliejai galėtų papildyti ar, savo laiką itin taupančiam žmogui net atstoti žoleles?
Eteriniai aliejai gaunami iš augalų, juos spaudžiant arba veikiant garais, todėl jie yra natūralus augale esančių medžiagų bei savybių ir galių koncentratas. Todėl ir pakanka kelių jo lašelių. Keli buteliukai pasirinktų eterinių aliejų namie užims labai mažai vietos, o galiojimo laikas – mažiausiai 2-4 metai.
Aliejus pasirinkti gan paprasta pagal savo poreikius. Pavyzdžiui, jei norite saugotis bakterijų ar sveikti nuo jų sukeltų ligų, galima rinktis čiobrelių, arbatmedžių, eukaliptų, kedrų, pušų, muskatų eterinius aliejus. Šiais aliejais galima aromatizuoti-dezinfekuoti patalpas arba jų poveikį patirti per odą – masažuojant arba ilsintis vonioje.
Jei rūpi saugotis nuo virusų – pravers bergamočių, mėtų, melisų, citrinų eteriniai aliejai.
Antiseptinį poveikį turi čiobrelių, gvazdikėlių, šalavijų, rozmarinų eteriniai aliejai.
Priešuždegiminiu poveikiu pasižymi arbatmedžių, gvazdikėlių, šalavijų, bazilikų, čiobrelių, kadagių eteriniai aliejai.
Chroniškų uždegimų atveju tinka apelsinų, citrinų eteriniai aliejai.
Išvardijome tik po kelis pavyzdžius, bet iš jų galima pamatyti, kad eterinių aliejų, kaip ir augalų, poveikis ganėtinai universalus. Su tuo pačiu aliejumi galima pasiekti kelis skirtingus tikslus.
Kokybiškų natūralių STYX eterinių aliejų, kurie neseniai buvo prieinami tik profesionalams, galite įsigyti www.feminabona24.com