Kraujažolė tinka naikinti daržo kenkėjus ir prieskoniams
Naudingi dalykai dažnai yra tiesiai po mūsų kojomis, tik pasilenkti ir pasiimti ne visad sugalvojame arba prisirengiame. Šią vasarą sunku prognozuoti kada ir kokios žydi vaistažolės, tad ne tik prisirinkti, bet ir nufotografuoti reikėjo skubėti. Taip sako mūsų paskelbto konkurso „Vaistažolės portretas“ dalyviai. Laimė, kraujažolė žydi iki pat rudens, o gerai paieškojus, net laukinėse pievose galima rasti ne tik baltais, bet ir švelniai rožiniais žiedeliais. Ką jau ir sakyti apie kultūrines veisles – jų yra visokių spalvų.
Vartojimui kuo puikiausiai tinka paprastos baltai žydinčios, kurių prisirinkti vieni niekai – laukuose jų daugybė. Nustatyta, kad kraujažolė padeda išsiplėsti periferinėms kraujagyslėms, todėl mažėja kraujo spaudimas. Flavanoidai skatina tulžies išsiskyrimą, o kartumynai gerina apetitą. Joje esantis vitaminas K aktyvuoja fibrino susidarymą, todėl iš jos gaminami preparatai skrandžio, žarnyno, gimdos kraujavimui stabdyti.
Jaunais kraujažolės lapeliais galima skaninti sriubas, troškinius, riebios mėsos valgius. Žiedynais – sūrius ir gėrimus, marinuojant agurkus ir grybus. Pakanka vos vieno kito vieno kito lapelio ar žiedyno.
Kenkėjams naikinti : 1,5-2 kg pasmulkintos kraujažolės žolės su stiebais ir žiedais užpilti verdančiu vandeniu, o po valandos pripilti daugiau vandens (iki 10 l.) ir palaikyti 2 paras, o paskui purkšti nuo amarų, blakučių, vikšrų.