Juodųjų kmynų (juodgrūdės) galios
Šie į aguonas panašūs grūdeliai nuo seno vertinami kaip puiki priemonė nuo skrandžio, širdies, akių ligų, bronchito, kepenų sutrikimų, galvos ir dantų skausmo, persišaldymo, pykinimo, vėmimo, viduriavimo. Juodgrūdės sėklos gerina smegenų veiklą ir skatina virškinimą, turi šlapimą skatinančių savybių. Atlikus tyrimus, patvirtinta, kad juodgrūdėse esančios medžiagos daugelį bakterijų veikia stipriau nei medicininiai preparatai.
Juodieji kmynai minimi Ajurvedoje ir senoviniuose medicinos traktatuose, juos savo grožiui palaikyti naudojo Kleopatra, o juodųjų kmynų aliejaus rasta Tutanchamono kapavietėje drauge su kitais tuomet labiausiai vertinamais dalykais.
Vienas garsiausių senovės gydytojų Avicena savo traktate juoduosius kmynus vadino sėkla, teikiančia kūnui energijos ir padedančia įveikti nuovargį. Jis teigė, kad jie pasižymi organizmą valančiu poveikiu ir naikina karpas, apgamus, džiovina pūlingus spuogus.
Šiuolaikiniai mokslininkai juodgrūdžių sėklose rado per 100 veikliųjų medžiagų, reguliuojančių daugelį organizmo funkcijų, imuninei sistemai reikalingų vitaminų ir mineralų. Didžiausia šių medžiagų koncentracija yra iš sėklų pagamintame aliejuje. Juodgrūde gydomas kasos uždegimas, lėtinės skrandžio ir žarnyno ligos, gastritas, hepatitas bei cholecistitas.
Juodgrūdžių aliejus tarnauja ir grožiui – skatina plaukų augimą, juos stiprina, suteikia švelnumo, stabdo slinkimą, mažina odos pleiskanojimą.
Juodųjų kmynų aliejus vartojamas gydantis nuo kosulio ir astmos, padeda nuo persišaldymo, turi natūralių hormoninių medžiagų. Jis vartojamas nuo grybelinių ir kitų odos ligų, egzemos, lygina odos raukšles. Juodųjų kmynų aliejus yra labai tinkama priemonė probleminei ir uždegimų kamuojamai odai prižiūrėti.
Eksperimentiniais tyrimais įrodyta, kad juodųjų kmynų aliejus padeda išvengti neigiamo šalutinio chemoterapijos poveikio, palankiai veikia gydantis nuo širdies ir kraujagyslių ligų ir diabeto.
Aliejų galima vartoti ryte ir vakare 15 minučių prieš valgį po vieną arbatinį šaukštelį, užsigeriant puse stiklinės vandens. Išoriškai naudojamas įmasažuoti juodųjų kmynų aliejumi pažeistas kūno vietas arba naudoti kaip bazinį masažo aliejų.
Svarbu: nerekomenduojama šio aliejaus vartoti nėštumo metu bei ligoniams, kuriems buvo atliktos organų transplantacijos operacijos, nes padidėja imunitetas, o tai gali sukelti atmetimo reakciją.
Kokybiškų natūralių aliejų galima įsigyti: www.feminabona24.com